Saksı çiçekleri nasıl bakılır?

23 Ekim 2017, 08:19
Saksı çiçekleri nasıl bakılır?

Evde baktığınız çiçekler ne yaptıysanız ölüyor ve asla güzel bir şekilde büyümüyor mu? İşte sizlere bu sorunun çözümü...

Evde çiçek bakmak zevkli bir iş olduğu kadar zordur da. Çiçeklerin yerini sevmesi gerekir. Alacağınız küçük önlemlerle çiçeklerinizin sararıp solmadan büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

-Eğer baktığınız çiçekler yeteri kadar büyümüyor ve çürüyorsa yapmanız gereken şey çiçeklerin topraklarına haşladığınız yumurtanın kabuklarını koymak. Bu işlem çiçeğin vitamin almasına ve güzel bir şekilde büyümesine yardımcı olacak. 

-Çiçekler açısından yaşanan bir başka sorunsa çiçeklerin yapraklarının sarararak düşmesidir. Bunu engellemek için su verme işlemini düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Verilen suyun çok iyi ayarlanması gerek. Bu şekilde sararıp dökülen çiçeklere asla çok su verilmemelidir.

-Eğer saksıda bulunan çiçeklerin toprağında böcek görülüyorsa bunun için kolay ve pratik bir çözüm var. Bu şekilde böceklenen topraklar için alkolü suda çözün ve yapraklarını bu çözelti ile yıkayın. Bu şekilde böceklerden kurtulabilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar