Rutubet kokusu nasıl geçer?

Sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen hatta astım krizlerine bile yol açan rutubet kokusunu evinizden gidermek istiyorsanız sizlere vereceğimiz önerilere göz atın...

Kış aylarının gelmesiyle birçok evde rutubet kokusu oluşmaya başlar. Özellikle soğuk havalarda yağan yağmurun bina duvarlara zarar vermesi nedeni ile meydana gelen rutubet kokusu ev sakinlerini rahatsız eder.

Binanın dışında hissedilen soğuk hava, evin içerisindeki sıcak hava ile karşılaşır ve nem oluşmaya başlar. Bu nemin oluşması ile de rutubetin meydana gelmesi kaçınılmaz olur.

Bu gibi hoş olmayan durumlarla karşılaşmamak için her şeyden önce rutubet oluşması önlenmelidir. Eğer önlenemiyorsa duvardaki rutubet oluşan yer yeniden badana edilmelidir.

İşte rutubet kokusundan kurtulmanın yolları…

-Bir çorba kaşığı kahve telvesini bir çorba kaşığı hardal ile karıştıralım ve rutubet olan duvara sürelim. Duvarı bu karışım ile iyice ovalım. Bu şekilde evde bulunan rutubet kokusunun yok olduğunu göreceksiniz. Eğer hardal kullanmak istemezseniz bu işlemi sadece kahve kullanarak da yapabilirsiniz.

-Rutubetli odadan çiçekleri uzaklaştıralım. Çünkü çiçekler odada  bulunan nem miktarını artırır ve bu da rutubet kokusunun artmasına neden olur.

-Çamaşır suyunu cam silin içine ekleyelim ve rutubetli bölgeye sıkalım. Bu işlem hem rutubetin azalmasına hem de kokunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

-Odada bulunan rutubet kokusunu önlemek için bir portakalı alalım ve soyalım. Daha sonra kabuğuna karanfil batıralım, bunu rutubet kokan odaya koyalım. Bu şekilde odanızın daha hoş koktuğunu göreceksiniz.

-Bunların dışında kıyafetlere sinen rutubet kokusunun giderilmesi de önemli bir konudur. Çünkü kötü koku sadece eve değil kıyafetlere de sinebilir. 

Bunun önlenmesi için kötü kokan kıyafetleri içi su dolu bir leğenin içine koyalım. Daha sonra suyun içine karbonat atalım. Bu işlemin ardından kıyafetleri karbonatlı suyun içinde 30 dakika bekletelim. Ardından kıyafetleri durulamadan asalım ve kurutalım. 

Her kadının dolabında olması gereken kıyafetler

İLİŞKİLİ HABER

Her kadının dolabında olması gereken kıyafetler
Manikür yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural

İLİŞKİLİ HABER

Manikür yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural
Yarım makyaj trendi nedir?

İLİŞKİLİ HABER

Yarım makyaj trendi nedir?

BİR YORUM YAPIN 2

Yasemin Günday 3 yıl önce

permomax boyalarda öyle bir sorun olmuyor yeni gibi oluyor bütün duvarlar

sevgin yılmaz 3 yıl önce

Ben yıl boyunca rutubet kokusu yaşamıyorum önceden vardı ama permolite geçtikten sonra kalmadı

Toplam 1 beğeni