Yapay çiçekler nasıl temizlenir?

31 Ocak 2018, 07:53
Yapay çiçekler nasıl temizlenir?

Evlerde dekoratif amaçlı kullanılan yapay çiçekler, zamanla kirlenmeleri nedeniyle sık sık temizlenmeleri gerekiyor. İşte sizlere yapay çiçekleri temizlemenin yolları...

Evinizi süsleyen yapay çiçeklerin daha temiz görünmesini ve canlı durmasını istiyorsanız bu tavsiyelere kulak verebilirsiniz. 

- İlk önce çiçeklerin tozlarını alın. Bu işlemi püsküllü bir toz alma fırçasıyla yapabilirsiniz. Bunun dışında toz alma işlemini mutlaka balkonda yapmalısınız. Bu sayede tozların evin içinde dağılmasını engellersiniz.

- Çiçekleri temizlemek için elektrik süpürgesi de kullanabilirsiniz. Çiçeğin parçalarının elektrik süpürgesinin içine kaçamaması için ince bir kadın çorabını elektrik süpürgesinin başına geçirin. Bu şekilde tozları kolaylıkla alabilirsiniz.

- Eğer çiçekleriniz yıkamaya uygun ise suyun altına tutarak yıkayabilirsiniz. Çiçeklerinizi yıkadıktan sonra ters bir şekilde gölgede kurumaya bırakın.

- Evinizde bulunan süs çiçekleri yıkamaya uygun değilse nemli bir bez yardımı ile yapraklarını ve saplarını silebilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar