Evde gül suyu nasıl yapılır? Gül suyu yapmanın kolay yöntemi...

Vücut sağlığından cilt bakımına kadar bir çok faydası bulunan gül suyunu evde pratik bir şekilde hazırlamaya ne dersiniz? İşte adım adım evde gül suyu yapımı ve püf noktaları tüm detaylar yazımızın detaylarında öğrenebilirsiniz.

Her gece uyumadan önce cildini gül suyuyla temizleyip yatanlar çok iyi bilirler ki gül suyu güzelliğimiz için olmazsa olmazlardan. Uzun süredir kullandığı gül suyu, 20 tl den 50 tl ye kadar fiyatı çıkıyor. Gül suyu ile cilt bakımı yapıyorsanız mutlaka saf ve doğal olanı kullanmalısınız. Dışarıda satılan birçok gül suyunun içerisinde kolonya veya alkol bulunmaktadır. Bu da cildinize bakım yapmak yerine zamanla zarar görmesine neden olabilir. Hem doğal hem çok kolay hem de uygun bir fiyata evde gül suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Gözenekleri sıkılaştıran, sivilce oluşumunu önleyen gül suyunu hazırlamanız için izleyeceğiniz adımları haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz. İşte adım adım gül suyu yapımı:

MALZEMELER:

2 bardak kaynamış sıcak su (içme suyu)
2 adet gülün yaprakları
Bir kavanoz

YAPILIŞI:

Kaynamış suyu kavanozun içerisine koyun ve içerisine gül yapraklarını ekleyerek kapağını sıkıca kapatın. 

Güneş ışığı olmayan ve nemden uzak bir yerde su oda sıcaklığına gelene kadar bekletin. Kavanozdaki su oda sıcaklığına geldiğinde kapağını açın ve süzün. 

İşte tamamen doğal gül suyunuz hazır!

Peygamberimiz (SAV) suyu nasıl içerdi? Su içme adabı ve üç yudumda içme...

İLİŞKİLİ HABER

Peygamberimiz (SAV) suyu nasıl içerdi? Su içme adabı ve üç yudumda içme...
Mutfak lavabosu nasıl temizlenir? Mutfak lavabosunu pırıl pırıl yapan kesin çözüm

İLİŞKİLİ HABER

Mutfak lavabosu nasıl temizlenir? Mutfak lavabosunu pırıl pırıl yapan kesin çözüm

BİR YORUM YAPIN 0