Yazlık kıyafetleri kaldırmanın püf noktaları nelerdir?

Serin sonbahar havalarına geçtiğimiz şu aylarda yazlık kıyafetleri kaldırmanın zamanı geldi. "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için hazırladığımız yazlık kaldırmanın püf noktalarını inceleyerek işinizi kolayca yapabilirsiniz. İşte yazlık kıyafetleri kaldırmanın püf noktaları...

Havaların soğuması beraberinde, yazlık kıyafetlerin kullanılması da son buluyor. Yazlık kıyafetleri düzenleme ve ayıklama konusunda kadınlar sıkıntı yaşayabiliyor. Kirli olan kıyafetlerin ayıklanıp temizlenmesi gerekmektedir. Naftalin gibi malzemeler kullanıyor olsanız bile kıyafetlerin temizliği uzun süreli kullanım için bir koşul olmaktadır. Peki, yazlık kıyafetleri kaldırırken zorluk çekmenize engel olacak yöntemler nelerdir? İşte, yazlıkları kaldırır ve ayıklarken yapmanız gereken önemli hususlar ve sizler için derlediğimiz tüyolar..

Yazlıkları kaldırmanın püf noktaları

Yazlıkları kaldırmanın püf noktaları

- YAZLIK OLAN KIYAFETLERİ AYIKLAYIN

Kıyafetlerinizin arasında gelecek yaza giymek istemediğiniz kıyafetler var ise onları başka bir poşete koyunuz.Bu sayede hem zaman kazanmış olabilirsiniz hem de gereksiz eşyaları saklamanıza gerek kalmayabilir.

- SEÇTİĞİNİZ KIYAFETLERİN HEPSİNİ YIKAYIN

Yazlık kıyafetlerinizi en kısa süre programda yıkayınız.Bu sayede bir sonraki yaza kadar temiz kalmalarını aynı zamanda raf ömrünün uzamasını sağlayabilirsiniz.

-VAKUMLU POŞETLER EN BÜYÜK YARDIMCINIZ

Kıyafetlerinizi saklama sorunu yaşıyorsanız vakumlu poşetler kullanabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz sayıda kıyafetleri bir arada tutabilirsiniz ve yer kaplama sorununuz ortadan kaldırabilirsiniz.

- KURU TEMİZLEME POŞETLERİNİ ATMAYIN

Bazı yazlık kıyafetlerin düz askıda kalmasında fayda olabilir.Vakumlu poşetin veya saklama çantasının içinde kıyafetinizde kırışıklık oluşabilir.Bu yüzden kıyafetinizi askıya asabilir ve kuru temizleme poşetinin içine koyarak saklayabilirsiniz.

Yazlık kıyafetleri kaldırırken yapmanız gerekenler

Yazlık kıyafetleri kaldırırken yapmanız gerekenler

- KIYAFETLERİN ARASINA LAVANTA KESESİ KOYABİLİRSİNİZ

Kıyafetlerinizin temiz kokması,böcek ve güveden uzak tutması için kıyafetlerinizi sakladığınız yere içi lavanta dolu bir kese bırakınız.Naftalin kokusuna karşı alerjik yapınız varsa sizin için de lavanta kokusu doğru bir karar olabilir.

Evde su tasarrufu nasıl yapılmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Evde su tasarrufu nasıl yapılmalı?

BİR YORUM YAPIN 0