Evde su tasarrufu nasıl yapılmalı?

21 Kasım 2019, 07:41
Evde su tasarrufu nasıl yapılmalı?

Su tasarrufunu hayatınızın her alanında gerçekleştirebilirsiniz. Bazı dönemlerde yaşanan su kesintilerine karşın yapılması gereken su tasarrufu hakkındaki önerileri, konumuzun alt başlığını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek göz önünde bulundurabilirsiniz. Size ve sevdiklerinize yararı olacak pratik bilgileri uzmanlarımıza danışarak sizler için derledik. Evde su tasarrufu nasıl yapılır?

Hijyen açısından ve temel ihtiyacımız olan su, hayatımızın en önemli bir yerine sahiptir. Suyu gereksiz kullanmamanız için bazı pratik yolları, uzmanlara danışarak hazırladığımız içerikte bulabilirsiniz. Aynı şekilde elektrik ve doğalgaz faturasını düşürmek için yapılması gereken bilgilere haberimizin içeriğine göz atarak ulaşabilirsiniz. Buzdolabı elektriğinden tasarruf yapmak için uygulamanız gereken yöntemler için haberimizin içeriğine göz atınız. Peki, su tasarrufu için ne yapılmalı? İşte evlerinizde uygulamanız gereken belli başlı öneriler...

Su tasarrufu nasıl yapılır?

SU TASARRUFU NASIL YAPILIR? SU TASARRUFU NASIL SAĞLANIR?

- Bulaşık yıkarken ve benzeri temel ihtiyaçlarınızı yaparken sabun kullanımı sırasında musluğu kapatarak suyun boşuna akmasını önleyebilirsiniz.

- Suyun ısısının değişmesini beklerken suyu boşuna akıtmak yerine altına kova koyarak suyu başka bir yerde kullanarak değerlendirebilir bu sayede tasarruflu bir kullanım sağlamış olursunuz.

- Düşük akımlı su başlıkları veya musluk havalandırıcı aletini kullanarak su israfının önüne geçmiş olabilirsiniz.

- Çamaşırlarınızı mümkün oldukça biriktirin ve bir anda hepsini yıkamayı deneyiniz.

- Düşük verimli çamaşır makineleri yerine yüksek verimli bir makine kullanarak su tasarrufuna katkı sağlamış olabilirsiniz.

Evinizin su akışı olan yerlerinde sızıntı olup olmadığını kontrol ediniz veya düzenli bakımlarını yaptırınız.

- Duşta uzun kalmak yerine daha kısa zaman geçirmeyi deneyiniz. Böylece daha az su harcamış olursunuz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar