Sararmış pimapenler nasıl beyazlatılır?

07 Ekim 2018, 11:03
Sararmış pimapenler nasıl beyazlatılır?

Soğuğu ve dışarıdaki gürültüyü kesmesi açışından oldukça kullanışlı bir malzemeden üretilen pimapen çoğu evin vazgeçilmez tercihi oldu. Peki, kolay kirlenen pimapenin temizliği nasıl yapılır? İşte sararmış pimapenleri beyazlatmanın yolları...

Günümüzde pimapen bir çok evde tercih ediliyor. Beyaz renge sahip olduğu için çabuk kirlenmeye yüz tutuyor. Ancak bir kaç pratik yöntemle temizlemeniz oldukça rahat olabilir.

İşte, "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için hazırlanan pimapen temizlemenin pratik yöntemleri...

- Temiz bir beze bulaşık deterjanını sürünüz ve köpürterek siliniz. Daha sonra temiz bir bezle durulayınız. Kalan lekeler varsa ise cam sil sıkabilirsiniz. Kurulama işlemini mutlaka cam için satılan akıllı bezler ile yapınız.

- Bir çok inatçı lekeyi çıkartan beyaz sirke pimapen temizliğinde de işinize yarar bir diğer temizlik tercihi olabilir. 5 dakika bekletiniz ve temiz bir bezle durulama işlemine geçiniz.

- Karbonat ve limon karışımının beyazlatıcı etkisini herkes tarafından biliniyor. Pimapen oldukça sararmış, tozlanmış ise önce karbanot ve limon karışımı yaparak bir bezle üzerinden geçiniz. 5 dakika bekletip temiz bir su ile durulayınız. İhtiyaç durumuna göre işlemi bir kez daha tekrarlayabilirsiniz.

- Temiz bir bezi ıslatınız üzerine bir miktar çamaşır suyu damlatınız. Üzerinize gelmemesine özen gösteriniz. Çamaşır suyunun beyazlatıcı ve kirleri kıran etkisiyle sararmış lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Amonyak gibi başka maddeler kesinlikle eklemeyiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar