Lamba nasıl temizlenir? Lamba temizlerken nelere dikkat edilmeli?

08 Ekim 2018, 08:15
Lamba nasıl temizlenir? Lamba temizlerken nelere dikkat edilmeli?

Lambalar sürekli kullanım haricinde ısının çektiği toza ve benzeri partiküllere maruz kaldıkları için çabuk kirlenen bir araçtır. "Yasemin.com" ekibi olarak sizlere lamba temizliğinin püf noktalarını ve dikkat edilmesi gereken hususları aktarıyoruz.

Lamba temizliği oldukça önemlidir. Düzenli olarak temizlenmediği taktirde üzerinde biriken tozlar, ağız yolu ile birlikte çeşitli hastalıkları beraberinde getirebilir. Zahmetli bir iş gibi görünse de bir kaç pratik yöntem ile kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. 

İşte, "Yasemin.com" ekibi olarak sizlere lamba temizliğinin püf noktalarını ve dikkat edilmesi gereken hususlar...

- Temizlikten önce lambanın sıcak olup olmadığına dikkat ediniz. Soğumamış ise bekleyiniz. 

Lambalar yapısı gereği hassas olduğundan temizlenme aşamasında oldukça narin davranılmalıdır. 

- Lambayı bezle silmeden önce tozunu bir fırça ile süpürünüz. Fırçanın sayesinde kıvrımlı yerlere kolay ulaşılacağından temizlik çabuk bitecektir.

- Temiz bir bezi sirkeli suya batırınız öyle temizleyiniz. Sirke üzerinde oluşmuş olan bakterileri de beraberinde yok etmeye yarayacaktır. 

- Lambayı yerine takmadan güzel kokulu bir parfüm sıkarsanız, odanıza sıcaklık verirken bir yandan da etrafa güzel kokular saçabilir.

- İş yerindeki lamba temizliği de oldukça önemlidir. Işığın netlik kalitesini olumsuz etkilediği gibi sağlıklı bir ortamda çalışma durumunu da olumsuz etkileyebilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Seval 1 yıl önce Şikayet Et
    Güzeeel....
    Cevapla