Yemeğin acısı nasıl alınır?

20 Ekim 2018, 08:09
Yemeğin acısı nasıl alınır?

Yemeği yaptıktan sonra acı olduğunu fark ettiğinizde acının giderilmesi için neler yapılması gerektiğini "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için derledik. İşte yemeğin acısını alan yöntem...

Yemeğe yanlışlıkla aşırı acı koyduğunuzda yemeğin israf edilmemesi için yapılması gereken bazı püf noktaları "Yasemin.com" ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

İşte, yemekteki acı tadın nasıl giderildiğine dair püf noktalar...

- Salata veya çorba aşırı acı olduysa içerisine limon suyu damlatabilirsiniz. Limon verdiği ekşilik sayesinde acı tattan kurtulmuş olacaksınız.

- Çorbanın içerisindeki biberleri ayıklayıp içerisine ekstradan pirinç veya erişte ekleyebilirsiniz.

- Salatanın içerisindeki biberleri ayıklayıp sade makarna kaynatıp makarnalı salata yapabilirsiniz.

- Çorba suyunun çeyreğini boşaltınız. Üzerine o miktarda sıcak su dökerek yeniden çorbayı harmanlayabilirsiniz.

- Krema ilave edilen ve tadını bozmayacağını bildiğiniz yemeklerin içerisine krem şanti ekleyiniz ve iyice karıştırınız. 

- Acı sosun veya çorbanın içine bir parça kadar patates atınız. Patates acının emilmesini sağlayacaktır.

- Domates sosu aşırı acı olduysa yarısını kullanmak üzere bir kaba ayırabilirsiniz. Ve yerine domates sosu ilave edebilirsiniz.

- Tavuk sote gibi etli yemekleriniz acı olduysa içine bal ekleyebilirsiniz. Yemeğinize soya sosu kıvamında tatlı bir sos tadı kazandırabilirsiniz.

- Acı olan çorbanıza sıvı yağ ekleyiniz. Bir süre sonra yüzeye çıkan yağı bir kaşık yardımı ile alınız. Bu işlemden sonra yemekteki acının gittiğini fark edeceksiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar