Yağ lekesi nasıl çıkartılır?

25 Kasım 2018, 08:00
Yağ lekesi nasıl çıkartılır?

Yağın bulaştığı yerleri çıkarmak zahmetli bir uğraştır bu durum karşısında yapmanız gereken yöntemleri temizlik uzmanlarından alınan bilgiler dahilinde sizlerle paylaşıyoruz.

Yemek yaparken genelde maruz kalınan yağ lekelerinin pratik temizlik yöntemlerinin bilinmemesi halinde saatler harcanabilir. "Yasemin.com" olarak daha kısa sürede pratik bir temizlik yapmanız için sizlere bazı çözümler sunuyoruz.

İşte, sıçrayan yağ lekelerine karşı pratik çözüm:

- Sprey şişesi içerisine ılık su ve bir kaç damla beyaz sirkeyi karıştırınız. Yağ sıçrayan yerlere sıkınız ve 5 dakika bekletiniz daha sonra temiz bir bezle siliniz.

- Yağ sıçrayan yerlere karbonat dökünüz ve üzerine doğal maden suyu ilave ederek köpürmesine izin veriniz. 5 dakika bekleyiniz ve temiz bir bezle yağları çıkarınız.

- Limonu ikiye kesip, bir yarısını kabuğundan tutarak dairesel şekilde yağlı bölgeye uygulayınız. 6 dakika boyunca üzerine limonu bekletiniz. Daha sonra el sabunu ile köpürtülmüş bir bezle siliniz.

- Yağlı olan bölgeye limon bazlı bulaşık deterjanı dökünüz. 7 dakika kadar bekletiniz. Ve bölgedeki leke kalıntılarını nemli bir bezle siliniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar