Evde kullanılan fırın temizlikleri oldukça zorlu bir iş olmakla beraberinde birkaç pratik çözümle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Temizlik uzmanlarından aldığımız bilgileri sizler için derledik.

Fırının içerisindeki yapıların çok ayrıntılı olması nedeniyle temizliği bakımından meşakkatli olduğu şüphesiz. "Yasemin.com" olarak sizler için fırın temizliği alakalı pratik çözüm yollarını paylaşıyoruz.

FIRIN İÇİ TEMİZLEMENİN YOLLARI:

- Yanmaz metal bir kaç içerisine (tencere olabilir) sıcak kaynamış suyu boşaltınız. Bir su bardağı elma veya üzüm sirkesi ilave ediniz. Önceden ısıtılmış fırının içerisine yerleştiriniz ve 100 derece 15 dakika boyunca bekletiniz. Bekledikten sonra metal kabı fırının içinden çıkartınız köpüklü sünger yardımıyla fırının içini temizleyiniz.

- Bir bütün limonu ikiye kesiniz. Fırın içerisinde kirli bölgelere baskı uygulayarak limonu sert bir şekilde sürünüz. 5 dakika bekledikten sonra köpüklü bez yardımıyla temizleyiniz.

- Kullanılmayan diş fırçasını oldukça dar ve bezle ulaşılmayan noktalar için kullanabilirsiniz. Üzerine karbonat dökerek temizleyiniz.

- Sıcak bir suyun içerisinde karbonat elma sirkesi limon suyu ilave ederek fırının kirli bölgelerine sünger yardımıyla uygulayarak temizleyebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Yağ lekesi nasıl çıkartılır?

İLİŞKİLİ HABER

Yumurta seçerken nelere dikkat edilir?

İLİŞKİLİ HABER

Evde pratik kırlent yapımı

İLİŞKİLİ HABER

Bambu salon dekorasyonu

İLİŞKİLİ HABER

Ahşap mobilyalardaki parmak izi nasıl çıkar?

BİR YORUM YAPIN 0