Saç boyası yaparken halı ve benzeri eşyalara bulaşması mümkün olabilir. Bu duruma karşı yapabileceğiniz birkaç pratik çözümü sizlere sunuyoruz.

Saç boyası en inatçı lekeler arasında yerini alabilir. Halıya bulaştığı zaman çok vakit geçmeden silinse bile belli bir süre sonra halıda koyu bir renk görülebilir.

İŞTE SAÇ BOYASI LEKESİNE KESİN ÇÖZÜM

- Saç boyasını bir bıçak yardımı ile dikkatlice kazıyarak yoğunluğunu halıdan alınız. Daha sonra üzerine leke sökücü sıkıp 5 dakika bekletiniz. Daha sonra köpüklü sabunu nemli bir bezin üzerine sıkınız. Bezi dairesel hareketlerle halının üzerinde gezdiriniz. En son bezini iyice durulayıp halınızdaki köpükleri temizleyiniz.

- Saç boyasını üzerine amonyak dökünüz. Amonyağı halının üzerinde 15 dakika bekletiniz daha sonra temiz bir bez yardımı ve soğuk su ile temizleyiniz.

- Bir kaşık bulaşık deterjanı ile bir kaşık beyaz sirkeyi karıştırınız. Daha sonra karışımı saç boyası lekesinin üzerine sürüp 7 dakika bekletiniz. Temiz bir bezle durulama işlemini yapınız.

- Saç boyası lekesinin üzerine hidrojen peroksit sürünüz ve bir gece bekletiniz. Ertesi gün halı şampuanı ile temizleyerek durulayınız.

İLİŞKİLİ HABER

Zeytinyağının asidi nasıl çıkarılır?

İLİŞKİLİ HABER

Bel çantası nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Ev dekorasyonunda Diego koltuk modası

İLİŞKİLİ HABER

Panço örgüsü nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 1

Şenay 1 yıl önce

Üstünde lavoban nasıl çıkar diye yazıyo bakıyorsun hali tarifi veriyo bu nasıl sey doğru düzgün cevap verin

Toplam 1 beğeni