Elma içerisinde C vitaminini içermesi nedeniyle bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar. Çürümüş elmaları atmak yerine birbirinden farklı yöntemle değerlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Haberin detayında...

Elma, yemekten önce veya yemekten sonra yenildiğinde hazmı artırmaya fayda sağlar. Elmanın bağırsaktaki bakterileri temizlediği de bilinmektedir. Kalp sağlığı için oldukça faydalı olan Elma, buzdolabında veya dışarı bekletip yenmediği zaman kararıp çürümeye yüz tutabilir. Böyle durumlarda elmaları atmak yerine onları farklı amaçlarda kullanmanıza yardımcı olacağız. Yenmeyen elmalar için nasıl bir çözüm üretilir?

YENMEYEN ELMALAR NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

- Elmalı kurabiye veya pasta yaparak yenmeyen elmaları tüketebilirsiniz. Bu sayede elmalar çürümekten kurtulmuş olabilir ve yeniden yenme fırsatı kazanabilir.

- Elmalı turta yapabilirsiniz. Elmalı turta hazırlanışında elmanın kıvamı hafif yumuşak olması gerektiği için uzun süre beklemiş elma en ideal malzeme olabilir.

- Elmalı hoşaf yapabilirsiniz. Elmalı hoşafın içine elma taneciklerini küçük küçük kesip koymanız yeterli olacaktır.

- Elmalı yüz maskesi yapabilirsiniz. Her güne düzenli olarak elmayı ezip içerisine zeytinyağı ve Hint yağı koyarak yüzünüze gece maskesi yapabilirsiniz.

- Elma sirkesi yapabilirsiniz. Elma sirkesi, evde her gün kullanılan bir malzeme olduğundan çokça sirke yaparak yeniden elma sirkesi satın almak yerine tasarruf etmiş olabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Koltuktan deterjan lekesi nasıl çıkar?

İLİŞKİLİ HABER

Derinlemesine halıfleks temizlemenin püf noktaları

İLİŞKİLİ HABER

İpli perde bakımı ve temizliği nasıl yapılmalıdır?

BİR YORUM YAPIN 1

kafkasyalı 3 yıl önce

Siz siz olun en değerli elma sirkesi yapabilirsiniz çürük elma vede kararan elmaları.En kaliteli ev sirkesini elde edersiniz tabiiki elma sirkesini kurmayı biliyorsanız

Toplam 3 beğeni