Timsah pulu örgü nasıl yapılır?

31 Aralık 2018, 08:15
Timsah pulu örgü nasıl yapılır?

Örgü modelleri arasında oldukça şık duran örgü modeli timsah pulu tüysüz iple örülmesi nedeniyle hem terletmez hem de batma yapmaz. Sizlere bu sayfamızda zengin görünümlü olan bu timsah pulu modelinin yapılışını anlatıyor olacağız.

Son zamanlarda bayanların en fazla tercih ettiği timsah pulu örgü modeli modern görünümü kadar 80'li modasını da anımsatıyor. Yapımı pratik ve kolay olması nedeniyle tercih edilen bu model, her yaştan kesimin de giyeceği bir stil olarak da beğeniliyor. Timsah pulu modeli yapımında püf noktalar nelerdir? En pratik timsah pulu örgü nasıl yapılır? Haberimizin içeriğine göz atınız.

- İlk sırada, 1 kenar ilmek, 1 ilmek ters, bir sonraki ilmeği iplik öne gelecek tarzda ters örer gibi örmeden alınız. (görünümü 2 ilmek halini alacak) 1 ilmek ters yaptıktan sonra sırayı takiben sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediniz ve 1 kenar ilmek ile bitiriniz.

- İkinci sırada, 1 kenar ilmek,1 ilmek ters, sıradaki ilmeği iplik önde olacak halde ters örer gibi örmeden alınız. (görünümü 3 ilmek halini alacak) 1 ilmek ters yaptıktan sonra sırayı takiben sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediniz ve 1 kenar ilmek ile bitiriniz.

- Üçüncü sırada, 1 kenar ilmek,1 ilmek ters, sıradaki ilmeği bir önceki sıralarda olduğu gibi örmeden alınız (görünümü 3 ilmek halini alacak) düz olarak birlikte örün, 1 ilmek ters yaptıktan sonra sırayı takiben sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediniz ve 1 kenar ilmek ile bitiriniz.

Dördüncü sırada 1 kenar ilmek,1 ilmek düz, 1 ilmek ters yaptıktan sonra sırayı takiben sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediniz ve 1 kenar ilmek ile bitiriniz.

Püf noktası: Bundan sonraki sıraları 1. ve 4 sıraları takip ederek örgü işleminizi istediğiniz boyuta gelene kadar devam ettirebilirsiniz.

İŞTE TİMSAH PULU ÖRGÜ;

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar