Doğru ankastre kullanımı nasıl olmalıdır?

20 Aralık 2019, 08:16
Doğru ankastre kullanımı nasıl olmalıdır?

Yemek pişirirken mutfaktaki ankastre eşyalardan istenilen faydayı sağlamak için, tasarruflu kullanmak ve uzun ömürlü kullanmak için gereken önemli pratik bilgileri paylaşıyoruz. Doğru ankastre kullanımı nasıl olmalıdır? İşte, yanıtlar...

Mutfaktaki nem oranının giderilmesi yiyecekleri ve eşyaları nemli ortamdan uzak tutmak için yapılan önemli bir harekettir. Temizliğin düzenli yapılabilmesi için elverişli ortam hazırlanması da gerekmektedir. Sonbahara doğru bakımının yapılması gereken mutfak eşyalarının arasında ankastreler de yer almaktadır. Bakımı düzenli yapılan ankastreler amacına uygun kullanım sırasında sıkıntıya uğratmayacak ve ekstra bir masraf çıkarmayacaktır. Ankastre kullanımında doğru sanılan bazı yanlışlıklar nelerdir? Doğru ankastre kullanımı nasıl olmalıdır? Haberimizin içeriği için sayfamıza göz atabilirsiniz..

Doğru ankastre kullanımı

DOĞRU ANKASTRE KULLANIMI HAKKINDA BİLGİLER

- Davlumbaz çalışırken pencere açmanız bilinen doğru hareketin tersine yanlış bir harekettir. Kaç dakikaya ayarlama yaptıysanız o dakika bitene kadar pencere açmayınız. Açık pencere alçak basıncın yok olmasına neden olur ve davlumbazı  çalışmasını olumsuz etkiler.

Doğru ankastre kullanımı

- Ocak ile eş ebatlara sahip olan bir davlumbaz satın alırsanız temizliğini rahat yapabilirsiniz. Ve düzenli temizlik konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Ankastre kullanımı

Çekiş kapasitesinin azalmaması ve düşük ayarda ses seviyesi için baca montajı bakımı kısa ve az eğim olacak şekilde yapılmalıdır. Eğer hava akışı karbon filtreyle karşılanıyorsa, karbon filtre kullanım düzenine göre senede bir veya iki kez değiştirilmelidir. Pis kokular bu sayede önlenebilir.

ankastre kullanımı

Pişirme işlemine başlamadan belirli bir sıcaklığa gelene kadar ön ısıtma yaparak 15-20 dakika kadar bekleyiniz. Ön ısıtmayla daha iyi pişirme sonucu elde edebilirsiniz. Yiyecekler pişerken fırın kapağını açmak havanın içeriye girmesine neden olacağından fırının ışığı ile takip etmeniz daha doğru olacaktır. Pişirme sonlandırmadan 5 dakika önce en düşük seviyeye alabilirsiniz. Fırının içerisindeki hapsolmuş sıcaklık yetecektir ve böylelikle tasarruflu bir kullanım sağlamış olabilirsiniz.

Doğru ankastre kullanımı nasıl olmalıdır?

- Ocak kullanımı sırasında soğuk sıvıları camdan uzak tutmanız önerilir. Yüzey sıcakken soğuk olan sıvı maddeleri cam yüzeye dökmeyiniz.Termal şoktan dolayı cam çatlayabilir veya ürünü deforme edebilir.Isıyı alt yüzeye aşırı yansıtan közleme tavası gibi malzemeleri kullanmayınız. Enerji tasarrufu için tencere altını düz tercih ederek kapağı kapalı kullanmaya özen gösteriniz.

Doğru ankastre kullanımı

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar