Kolay ev temizliği nasıl yapılır? Ramazan ayında ev temizliğinin püf noktaları

25 Nisan 2020, 04:59
Kolay ev temizliği nasıl yapılır?  Ramazan ayında ev temizliğinin püf noktaları

Ramazan boyunca ev temizliğini çabuklaştırmak ve yorulmadan temizlik yapmanızı sağlamak için sizlere bir kaç temizlik önerisi getiriyoruz. Ramazan boyunca uygulamanız gereken bu tüyolarla yorulmadan temizliğinizi düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. kolay ve pratik ev temizliği nasıl olur? Püf noktaları nelerdir? İşte, yanıtlar...

Ramazan ayı boyunca temizlik yapmadan uzun sürekli evinizi temiz tutmanız için bazı temizlik tüyolarını sizler için hazırladık. Evin en çok kirlenen yerlerini temizlemek ve toz oluşumuna engel olmak için araştırıp bulduğumuz çözümleri, Ramazandan önce yapacağınız ev temizliğini kolaylaştıracak. Siz de ramazan ayında yorulmadan bir ev temizliğinin nasıl olacağını merak ediyorsanız, haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz. İşte, evinizde uygulanması gereken oldukça pratik ramazan temizliği...

Ev temizliği

RAMAZANDA UYGULANMASI GEREKEN PRATİK EV TEMİZLİĞİ

- Koku çeken çöp poşetleri kullanırsanız hem evin kokusunda olumsuz gelişen değişikliğe yöntem bulmuş olabilir. Hem de sinek problemini engellemiş olabilirsiniz.

Ramazanda ev temizliği

- Mutfak ve benzeri alanlardaki pencere kenarlarında delik olan yerlere alçı uygulayınız.  Bu yöntemle mutfaktaki raf gibi yoğun kullanılan alanların çabuk kirlenmesine ve tozlanmasına engel olabilirsiniz. 

Ramazanda ev temizliği

- Polar cinsi yer bezlerini hafif nemli şekilde kapı pervazlarına serebilirsiniz. Poları yer zeminine uygun renkte seçerseniz çok fazla sırıtmayacaktır. Polar kumaş tozları üzerinde toplamaya fayda sağlayabilir. Haftada bir bezi yenileyebilirsiniz.

Ramazanda ev temizliği

- Mum yakmaya özen gösteriniz. Her akşam yaktığınız mum evdeki uçan tozları ve kokuları içine çekecektir.

Ramazanda ev temizliği

- Evinizi havalandırırken kalın perdeyi önüne bariyer koyarak havalandırınız. Perde dışarıdan gelen tozun içeri girmesine engel olacaktır.

Ramazanda ev temizliği

- Salon ve oturma odanızdaki koltuk ve kanepelerin üzerine koruma amaçlı örtü sererek tozlanma ve kirlenmesine karşı engel olabilirsiniz.

Ramazanda ev temizliği

- Masa ve sehpaların üzerine penye kumaştan yapılmış dekoratif süs örtüler kullanınız. Penye kumaş toz göstermeyecektir.

Ramazanda ev temizliği

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar