Yaz mevsiminin gözde meyvesi olan Kiraz, susuzluğa iyi gelmesinin yanı sıra sağlığa iyi gelen bir çok faydası vardır. Böbrek ve karaciğere iyi geldiği bilinen kirazın doğal olarak yenmesi sağladığı faydaya olumlu etki yapmaktadır. Peki, doğal kiraz seçimi nasıl yapılır? İşte, yanıtlar...

Antioksidan etkisiyle kansere karşı koruma sağlayan, kalp ve damar sağlığını koruyan, unutkanlığa ve dikkatsizliğe iyi gelen kiraz, diyabet riskini de düşürmektedir. Cildi koruyan ve yaşlanma belirtilerini geciktiren kiraz yüz maskeleriyle de her yaştan bayanlar tarafından araştırılıp uygulanmaktadır. Kirazın bu faydalarından yararlanmanız için doğal ve iyi bir kiraz seçimi yapmalısınız. Aksi halde kirazın faydalarından olumsuz sonuç alabilirsiniz. Peki, kiraz seçimi nasıl yapılır? İyi kiraz seçimi nasıl yapılır? Doğal kiraz nasıl seçilir? İşte, yanıtlar...

TIKLA OKU: İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN ZAYIFLATAN KİRAZ SAPI YÖNTEMİ

İyi kiraz nasıl seçilir

KİRAZ SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

- Ezik veya yumuşamış kirazları almaktan kaçınınız. Fazla olgun kiraz iyi bir seçim olmayabilir.

- Kirazın en çok yetiştiği şehirleri araştırınız. O şehirlerden gelip satışı yapılan kirazlardan almaya özen gösteriniz. (Hormonlu olmadığını gösterir)

- Vaktinden (Haziran) önce ve sonra satılan kirazları almayınız. Doğal olmayacağı gibi faydası da olmayacaktır.

- Kirazın sert ve renginin oturmuş olmasına dikkat ediniz. Açık kırmızı, koyu kırmızı kirazlar rengini tam belli etmektedir.

Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

KİRAZ SAPI ÇAYI NASIL YAPILIR? 

Kiraz ağacının kabuklarından 30 veya 50 gram kadar alınız ve bu kabukları 1 litre kadar suda kaynatınız. Hazırladığınız bu karışımdan isteğinize göre günde 3 veya 4 bardak kadar tüketebilir ve kirazın sapı faydalarından yararlanabilirsiniz.

Kirazdan nasıl yararlanılır?

Kiraz ağacının zamkından yararlanmak için; zamktan 50 gram kadar alınız 1 litre suyun içerisinde çözünüz ve isteğe göre tadını tatlılaştırmak için biraz bal ekleyebilirsiniz ve günde 6 veya 7 defa 1 fincan olarak tüketiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Glayöl çiçeğine nasıl bakılır?

BİR YORUM YAPIN 0