Kivi nasıl soyulur? Kivi soymanın püf noktaları nelerdir?

03 Şubat 2020, 06:12
Kivi nasıl soyulur? Kivi soymanın püf noktaları nelerdir?

Kırışıklıkları azaltan kivi, cilde C vitamini sağlamaktadır. Yaşlanmayı önlemesiyle bilinen kivinin nasıl soyulacağı en çok aratılan haberler arasında yer alıyor. Siz değerli okuyucularımız için kivinin nasıl soyulması gerektiği ile alakalı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz...

Saçların erken ağarmasını önleyen, cilde parlaklık kazandıran, saç dökülmesine iyi gelen kivinin, iki ayrılarak mı yoksa elma gibi mi soyulduğu merak ediliyor. Kabuğunun soyulup soyulmadığı, kaşıkla mı yoksa kaşıksız mı yenileceği merak edilmektedir. Peki, kivi nasıl soyulmalı? İşte, pratik kivi soymanın püf noktası...

Kivi nasıl soyulur?

KİVİ NASIL SOYULUR? KİVİ SOYMANIN PRATİK YÖNTEMLERİ;

Kivinin iki ucu birden doğrayınız. Yatay olarak koyduğunuz kivinin kabuğunu boydan boya bıçak ile kesiniz. Ardından kestiğiniz yerden itibaren bir kaşık yardımıyla kivinin kabuğunu çıkarınız.

Kivi nasıl soyulur?

Bıçak yerine kaşık kullanmanız daha pratik ve düzgün bir soyma şeklini ortaya çıkarır. Resimdeki gibi deneme yaparak kivi soyma işlemini başarılı şekilde bitiriniz.

Kivi nasıl soyulur?

"KİVİ MAKİNESİ SOYMAK İÇİN BİR DİĞER YÖNTEM OLABİLİR"

Kiviyi eliyle soymak istemeyenler, kivinin tüyüne alerjik reaksiyon gösterenler, kivi soyma makinesi satın alabilir.

Kivi nasıl soyulur?

Kivi soyma aleti de kaşık kadar işinizi görebilir. Bu aleti mağazalardan veya online alışveriş sitelerinden rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Kivi nasıl soyulur?

Kivi soymak için bir diğer etkili yöntem bardak kenarına bastırılarak yapılmaktadır. Kiviyi ortadan ikiye kesiniz. Kabuk tarafından tutarak, kivinin kesilmiş yerini bardağın kenarına sabitleyiniz ve aşağı doğru bastırınız. Kivinin kabuğundan ayrıldığını göreceksiniz.

Kivi nasıl soyulur?

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar