Evi uzun süre temiz tutmanın yolları

Ev dekorasyonu sırasında fark etmeden, hayatımızı zorlaştıracak hatalara sebep oluruz. Yanlış yapılan dekorasyonlar, özellikle ev temizliği konusunda zamanımızı epeyce alır ve bizi güçleştirir. Sizlere, ev temizliği için harcadığınız vakti yarı yarıya indirecek dekorasyon önerilerini sunuyoruz. Ev temizliği konusunda size kolaylık sağlayacak, dekorasyon önerilerinin detayları haberimizde.

Eşyaların tozunu almak, koltuk kumaşlarını silmek ve yerleri süpürmek gibi günlük temizlik rutinleri, fazlaca vakit alır. Bir evin temizliğine harcanan vakit, doğru ev dekorasyonu makul seviyeye indirilebilir. Evinizde hem şık hem de temiz bir görüntü yakalamanızı ve evinizi uzun süre temiz tutmanızı sağlayacak olan öneriler, sosyal izolasyon döneminde oldukça işinize yarayacaktır. Peki tüm bunları sağlayabilmeniz için nasıl bir yol izlemeniz gerekir? İşte evi uzun süre temiz tutmanın yolları:

EVİ UZUN SÜRE TEMİZ TUTMAYIN YOLLARI 

LEKE TUTMAYAN KUMAŞ

Ev temizliğindeki en büyük avantaj, leke tutmayan kumaşlardır. Koltuk, yastık kumaşlarında ve perdelerde kullanılabilen bu kumaşlar, asla leke tutmayan özellikleri sayesinde temizlik konusunda büyük avantaj sağlar.

Bununla birlikte minderleri yerinden çıkarılabilen ve kılıfları, kumaşları sökülebilen mobilyalar da, ev temizliğini uzun tutmak konusunda idealdir.  Bu mobilyalar da tıpkı kumaşlar gibi leke gibi olumsuz durumlar için kullanım kolaylığı sağlar.

ANTİ ALERJİK VE ANTİ BAKTERİYEL HALI

En çok kir, toz ve bakteri tutan eşyaların başında gelen halılar, temizlik konusunda vakitten kaybettirir. Fakat anti baktariyel halılar, bu durumu ortadan kaldırır. Bu halıların içerisinde yer alan kimyasal maddeler, bakteri vb. maddelerin oluşumunu engeller.

Anti baktariyel halılar ile birlikte anti alerjik halılar da, toza alerjisi olanlar için en uygun olan halı çeşididir. Bu halılar aynı zamanda, astım hastaları için de idealdir.

TAVAN

Ev temizliğinde en çok dikkat çeken noktalardan biri de tavan ve avize temizliğidir. Eğer içe gömmeli avizeleri ve tavan boyasında leke tutmayan boyayı tercih ederseniz, hem avize hem de tavan temizliğinden kurtulmuş olursunuz.

Edge dekorasyon trendi nedir ve nasıl uygulanır?

İLİŞKİLİ HABER

Edge dekorasyon trendi nedir ve nasıl uygulanır?

BİR YORUM YAPIN 0