Kan taşı nedir? Kan taşı özellikleri ve faydaları! Kan taşı nasıl oluşur?

Doğal taşlardan olan kan taşı, insanlar üzerinde psikolojik ve fizyolojik olarak olumlu etkileri olduğundan dolayı herkesin ilgisini çekiyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış birçok faydası bulunan kan taşı görünüşü bakımından hematit taşına benzer. Peki kan taşı faydaları ve özelikleri neler? İşte şifalı olan kan taşının saymakla bitmeyen faydaları...

Eski antik çağlarda büyülü taş olarak bilinen ve sadece soylu, zengin kişiler tarafından kullanılan kan taşı, kırmızı akik olarak da bilinmektedir. Günümüzde daha çok kanı temizlemek için kullanılmaktadır. Kan taşının ana rengi yeşildir. Güneşe fazla maruz kalırsa rengi sarı rengine döner. Günümüzde daha çok kuaförler tarafından tıraş esnasında akan kanın mikrop kapmadan alınmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Tanzanit taşı nedir? Tanzanit taşı neye yarar, özellikleri nelerdir?İLİŞKİLİ HABERTanzanit taşı nedir? Tanzanit taşı neye yarar, özellikleri nelerdir?

kan taşı nedir

kan taşı nedir

KAN TAŞININ ÖZELLİKLERİ 

- Kan taşı çok kolay bulunan bir taştır.

- Aynı zamanda hiçbir işlemden geçirmeden de kullanılabilir. Maliyeti düşük ve güzel görünümlü olduğu için temin etmesi de oldukça kolaydır.

- Kan taşının üzerinde kan lekelerini andıran demiroksit minarellerinden almaktadır.

- Ayrıca yüz bölgesindeki kanları temizlemek için kullanıldığı için bu isimle anılmaktadır.

kan taşı özellikleri

kan taşı özellikleri

KAN TAŞININ FAYDALARI

  • Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.
  • Aynı zamanda vücudu kanserden korur.
  • Konsantrasyon eksikliği bulunan kişilerin taşımaları halinde odaklanma problemleri aşılır.
  • Kan taşında bulunan mineraller hafızayı güçlendirir.
  • Sedef taşı ve akik taşı gibi kan taşı da göz sağlığına iyi gelmektedir. Gribin önlenmesinde etkilidir.
  • İnsan vücudunda oluşan elektriklenmeyi önler. Etki bakımından oldukça güçlü olan bu taşa son dönemlerde ilgi artmıştır.
  • Evinde kan taşı bulunduranların daha fazla ılımlı ve dingin kaldıkları bilinmektedir. 

kan taşı faydaları

kan taşı faydaları

Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0