Mutfakta rahatlıkla uygulayabileceğiniz hayat kurtaran yöntemler...

27 Haziran 2020, 09:00
Mutfakta rahatlıkla uygulayabileceğiniz hayat kurtaran  yöntemler...

Mutfakta zamandan kazanmak ve harcadığımız zamanı daha eğlenceli ve kolay hale getirebilirsiniz. Mutfakta geçirilen zamanı daha hızlı ve eğlenceli bir hale getirmek istemez misiniz? Birbirinden pratik bilgiler sayesinde artık çok kolay. İşte detaylar:

Mutfakta geçen yoğunluktan kurtulmak ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmak için kolayca uygulayabileceğiniz pratik bilgilerle karşınızdayız. Bazı günler yorgun ve stresli olabilirsiniz. Bu durumda mutfağa geçmek size işkence gelebilir. Bu vereceğimiz yöntemlerle mutfakta daha az zaman geçirip daha çok keyif alacaksınız. İşte birbirinden ilginç pratik bilgiler:

HAŞLADIĞINIZ PATATESLERİ DAHA HIZLI SOYMAK ÇOK BASİT

Haşladığınız patatesleri kolayca soymak için, cam bir kaseye su doldurun ve içine buz parçaları atın. Sonra da patatesleri içine ekleyin biraz beklettikten sonra çıkarıp kolaylıkla soyabilirsiniz.

KREMA HAZIRLARKEN ÇIRPMA İŞLEMİNE ARTIK SON

Krema yapmak bazen çok vakit alabiliyor. Kremayı çırpmak ve karıştırmak yerine direk kavanoz içerisine koyun ve güzelce çalkalayın. Kremanın daha kolayca yapıldığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

MAKARNAYI DAHA HIZLI PİŞİRMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Makarnayı pişirmeden 1 gün önce cam bir kavanoz ya da kapta ağzı kapalı bir şekilde bekletin. Ertesi gün yaklaşık 3 dakikada piştiğini göreceksiniz. 

YEŞİLLİK DOĞRARKEN ZAMANDAN KAZANMAK İSTİYORSANIZ...

Pazardan aldığınız yeşillikleri güzelce yıkayın ve hepsini ince ince doğrayın. Daha sonra kullanmayacağınız yeşilliklerin hepsini buzdolabı poşetine doldurup ve buzluğa atın. Böylelikle yemek hazırlarken doğramakla uğraşmadan kolayca buzdolabından çıkarıp kullanabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar