Mutfakta zamandan kazanmak ve harcadığımız zamanı daha eğlenceli ve kolay hale getirebilirsiniz. Mutfakta geçirilen zamanı daha hızlı ve eğlenceli bir hale getirmek istemez misiniz? Birbirinden pratik bilgiler sayesinde artık çok kolay. Peki mutfakta hayat kurtaran yöntemler nelerdir? İşte mutfakta hayat kurtaran 4 etkili yöntem:

Hem zamandan tasarruf etmenizi hem de lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayacak bazı kolaylıklar bulunuyor.  Eğer siz de etleriniz lezzetli olsun istiyorsanız mutlaka etinizi terbiye etmelisiniz. Eğer etleri sote olarak pişiriyorsanız pişirilecek malzemelerin eşit büyüklükte olmasına çok dikkat edin. Böylece malzemeler eşit ölçüde pişer ve ortaya harika bir görüntü ve unutulmaz bir lezzet çıkar. Mutfakta geçen yoğunluktan kurtulmak ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmak için kolayca uygulayabileceğiniz pratik bilgilerle karşınızdayız. Bazı günler yorgun ve stresli olabilirsiniz. Bu durumda mutfağa geçmek size işkence gelebilir. Bu vereceğimiz yöntemlerle mutfakta daha az zaman geçirip daha çok keyif alacaksınız. Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak yöntemler nelerdir? İşte birbirinden ilginç pratik bilgiler:

İLİŞKİLİ HABERMakarna suyu nasıl değerlendirilir? Makarna suyunu dökmeyip değerlendirmenin 3 yolu

HAŞLADIĞINIZ PATATESLERİ DAHA HIZLI SOYMAK ÇOK BASİT

Haşladığınız patatesleri kolayca soymak için, cam bir kaseye su doldurun ve içine buz parçaları atın. Sonra da patatesleri içine ekleyin biraz beklettikten sonra çıkarıp kolaylıkla soyabilirsiniz.

KREMA HAZIRLARKEN ÇIRPMA İŞLEMİNE ARTIK SON

Krema yapmak bazen çok vakit alabiliyor. Kremayı çırpmak ve karıştırmak yerine direk kavanoz içerisine koyun ve güzelce çalkalayın. Kremanın daha kolayca yapıldığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

İLİŞKİLİ HABERMercimek kaç dakikada pişer? Yeşil mercimek nasıl haşlanır Yeşil mercimek suda bekletilir mi

MAKARNAYI DAHA HIZLI PİŞİRMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Makarnayı pişirmeden 1 gün önce cam bir kavanoz ya da kapta ağzı kapalı bir şekilde bekletin. Ertesi gün yaklaşık 3 dakikada piştiğini göreceksiniz. 

YEŞİLLİK DOĞRARKEN ZAMANDAN KAZANMAK İSTİYORSANIZ...

Pazardan aldığınız yeşillikleri güzelce yıkayın ve hepsini ince ince doğrayın. Daha sonra kullanmayacağınız yeşilliklerin hepsini buzdolabı poşetine doldurup ve buzluğa atın. Böylelikle yemek hazırlarken doğramakla uğraşmadan kolayca buzdolabından çıkarıp kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Uruguay neredir? Uruguay nasıl gidilir? Uruguay hakkında ilginç bilgiler

BİR YORUM YAPIN 0