Elma sirkesiyle cam silinir mi? Cam temizliğinin püf noktaları...

02 Temmuz 2020, 09:02
Elma sirkesiyle cam silinir mi? Cam temizliğinin püf noktaları...

Ev temizliği içinde kadınların en fazla zorlandıkları ve kısımların başında yer almaktadır. Yazın gelmesiyle birlikte camlardaki lekeler kendini göstermeye başladı. Elma sirkesiyle nasıl cam silinir mi? Camları temizlemenin püf noktaları.

Evin en önemli kısımlarından biri olan ve çoğu zaman kadınların silmeye üşendiği camlar da oluşan lekeleri çıkarmak artık çok kolay. Güneşli sıcak havalarda bütün evi havalandırırken camların da ayna gibi olmasını istiyorsanız bu doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bazı pratik yöntemlerle camlarınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. İşte detaylar:

Beyaz sirke, evin her bölümünde sıkça rastladığımız temzilik maddelerinden en etkili olan ürünlerin başında yer almakta. Evi dezenfekte etmek içinde çok kullanılır. Camlarda bulunan lekeleri çıkarmada oldukça etkilidir.

Daha önce kullandığınız boş bir sprey şişesi varsa içine yaklaşık 1 çay bardağı beyaz sirke ve geri kalanı su doldurup iyice çalkalayın. Hazırladığınız karışımdan camlara sıkarak cam bezi yardımıyla iyice ovalayın. Bütün lekeleri üstüne sıkın ve ovalamaya devam edin. Daha sonra bez yardımıyla kurulayın. Lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar