Mercan taşı nedir ne işe yarar? Faydaları ve özellikleri nelerdir?

05 Temmuz 2020, 09:08
Mercan taşı nedir ne işe yarar? Faydaları ve özellikleri nelerdir?

En önemli şifalı taşlar arasında yer alan Mercan taşı, Hayat ağacı ve koral olarak da bilinir. Takı olarak, kolye, yüzük ve bileklik şeklinde kullanılır. Süs eşyası olarak da kullanılan Mercan taşının özellikleri ve faydaları nelerdir? İşte detaylar:

Doğada kendiliğinden çıkan Mercan taşı, çok özel ve değerli doğal bir taştır. Çok az çıkan bu taşın piyasada maddi değeri oldukça fazla. Fiziksel ve ruhsal açıdan birçok hastalığa iyi geldiği ve alternatif tıpta çok fazla kullanılıyor. İşlenmiş parlak ve hoş görüntüsüyle göz dolduruyor.

MERCAN TAŞI NEDİR? NASIL OLUŞUR?

Hayat ağacı ve koral olarak da bilinen taşın en pahalı rengi kırmızıdır. Asırlar boyunca toprak altında kalan mercan, organik bileşiklerden meydana gelen ve mercan popülerinin kireçlenerek bazı organizmaların zamanla iskelet haline getirilmesi sonucunda oluşmakta. 

MERCAN TAŞININ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI NELERDİR?

Birçok hastalığa ve özellikle ruhsal hastalıklara iyi gelen mercan taşı alternatif tıpta da kullanılmaktadır. İşlenmiş olarak takı ve süs eşyası olarak kullanılır. Mercan taşı Kuran'ı Kerim'de adı geçen aynı zamanda iyileştirici etkisi olduğu çok nadir özel taşlar arasında yer alır. 

Mercan taşı, tedavi edici olarak kalp rahatsızlıklarında ve daha birçok hastalıkta halk arasında kullanılmaktadır. Taşı, hastalığa iyi gelmesi için vücuda yakın bir bölümde tutmak gerekir.

- Sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıkları düzenleyici etkisi bulunmaktadır. 

- Kişinin ruhsal bozukluklarını iyileştirme etkisi bulunmaktadır. Kişinin olumsuz duygu durumlarını yok eder ve negatif enerjileri karşı daha güçlü durmasını sağlar.

- Sedef hastalığı ve ve deri hastalıklarını iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

- Konsantrasyon eksikliği olan kişinin daha motive konsantre olmasına etki eder.

- Batıl inançlara karşı koruyucu olarak biliniyor. 

- Denge bozukluğu bulunan ve iletişim bozukluğunu düzenleyici etkisi bulunmaktadır. 

- Kalp ve damar hastalıklarına karşı damarları güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

- Dalağın daha düzgün çalışmasıa yardımcı olur.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar