Kot pantolonların formunu korumak için ne yapılır?

05 Temmuz 2020, 09:09
Kot pantolonların formunu  korumak için ne yapılır?

Severek giydiğimiz kot pantolonları yıkarken rastgele yıkayıp rengini bozulmasına ve ömrünün kısalmasına sebep oluyoruz. Jean pantolonların formunu korumak ve senelerce giymek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre İşte kot pantolonların formunu korumak için bazı yöntemler:

Araştırmalara göre her kadının dolabında en az 8 tane Jean pantolon bulunmakta. Kot pantolonların daha dayanıklı ve şık göründüğü için kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Çok sevilen kot pantolonların daha uzun ömürlü olmasını sağlamak ve formunu korumak için bazı yöntemler bulunuyor.

KOTLARINIZI HER KULLANIMDAN SONRA YIKMAYIN

Kot pantolonu satın aldıktan sonra yıkamadan birkaç kere giymeniz gerekiyor. Jean pantolonun vücut ölçülerinize göre kalıbının tam oturmasını ve uyum sağlamasına yardımcı olur. Çok sık yıkamak yerine birkaç giyimden sonra yıkayın böylece pantolonun formunu korumuş olursunuz. Eğer bir yerinde leke oluşursa direk sadece lekenin üzerini süngerle temizleyebilirsiniz. Böylece hem formunu hem de rengini korumuş olursunuz.

KOTLARINIZ ASKIDA ASMAYIN KATLAYIN

Kot pantolonlarınızı, dolapta askıda koyup asıyorsanız doğru olmayabilir. Çünkü astığınız askıların bel bölümünde formunu bozacak izler oluşabilir. devamlı asarsanız da tamamen formu bozulur deformasyona uğrar. Pantolonları katlamak için ilkönce düz bir zemine koyup soldan sağa doğru ikiye katlayın. Daha sonra bacak kısmından da ikiye katlayıp kemerle aynı hıza da olacak şekilde yapın. Tekrar bacakları katladıktan sonra dolabın çekmecesine yerleştirebilirsiniz.

KÖTÜ KOKULARA KARŞI KOTUNUZU DONDURUN

Pantolonunuza sigara gibi kötü kokular sinmişse temiz bir poşetin içine kotunuzu koyun ve güzelce bağlayın. Bağladığınız poşeti 2 gün boyunca buzlukta bekletin. 2 gün sonunda pantolonda olan kokunun tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar