Koyu renkli çamaşırlar nasıl yıkanır? Koyu renkliler ve siyahlar kaç derecede nasıl yıkanır?

Koyu renkli giysilerin renklerini korumak için ve çamaşır makinesinde kaç derecede yıkamak gerektiğini bilmek çok önemlidir. Ayrıca koyu renkli giysileri yıkama öncesi ve sonrası yapılması gereken birtakım püf noktaları bulunuyor. Koyu renkli kıyafetlerinizin rengi solmadan ve bütün lekelerini kolayca çıkaracağınızı biliyor muydunuz? Koyu renkli çamaşırlar nasıl yıkanmalı? İşte yanıtlar:

Beyaz çamaşırlar yıkarken ne kadar bembeyaz olmasını istiyorsak renkli çamaşırlarında ilk günkü aldığımız gibi renginin solmaması ve renginde kalmasını isteriz. Kadınların renkli çamaşırları yıkarken en çok yaptıkları hatalardan biri renkli giysilerine yanlış yıkama yöntemleriyle yıkamaktır. Ayrıca renkli giysileri yüksek ısıda çamaşır makinesine atıldığında da çok çabuk yıpranıp renkleri solmaktadır. Renkli çamaşırlar kolaylıkla lekelenebilir, sararabilir, bu yüzden çamaşırların renginin kaybetmemesi için uygulanması gereken bazı ipuçları vardır. Kıyafetlerinizin sürekli olarak capcanlı ve kendi renklerinde kalmasını istiyorsanız renkli çamaşırlar nasıl yıkanır, renkli çamaşırlar çamaşır makinesinde kaç derecede yıkanmalı? Koyu renkli giysiler hakkında tüm merak ettiğiniz her şeyi haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. İşte renkli çamaşırların rengini kaybetmeden doğru yıkamanın püf noktaları:

Beyazlar için en iyi deterjan hangisidir? Sıvı deterjan ve toz deterjan arasındaki farklarİLİŞKİLİ HABERBeyazlar için en iyi deterjan hangisidir? Sıvı deterjan ve toz deterjan arasındaki farklar

Koyu renkli giysiler nasıl yıkanır

Koyu renkli giysiler nasıl yıkanır

RENKLİ GİYSİLER NASIL YIKANIR?

Gereken malzemeler;

► Çamaşır deterjanı

► Yumuşatıcı

Çamaşırlar nasıl yıkanır

Çamaşırlar nasıl yıkanır

- Renkli çamaşırları sadece kendi renkleri ile yıkamaya özen gösterin. Çok karışık renklerde olan kıyafetleri ayırmalı ve renk verecek olan giysileri asla diğer kıyafetlerle birlikte yıkamamaya dikkat edin.

- Renkli çamaşırları yıkayacaksanız makineyi fazla doldurmayın. Eğer çamaşır makinesi çok fazla kıyafetle doldurulursa içinde bulunan renkli kıyafetlerdeki lekeler varsa temizlenmesi zorlaşır. 

- Renkli kıyafetleri yıkarken asla çamaşır makinesinin içine çamaşır suyu koymayın. Çamaşır suyu renkli kıyafetleriniz rengini çok çabuk bozarak kullanılamaz hale getirecektir.

Siyahlardaki çamaşır suyu lekesi nasıl çıkartılır? Kumaş boyası nedir? Kumaş boyası kullanımıİLİŞKİLİ HABERSiyahlardaki çamaşır suyu lekesi nasıl çıkartılır? Kumaş boyası nedir? Kumaş boyası kullanımı

Çamaşır makinesinin içine çamaşır suyu koymayın

Çamaşır makinesinin içine çamaşır suyu koymayın

- Koyu renkli kıyafetleri çamaşır makinesine atmadan önce hepsini ters olacak şekilde çevirin. Daha sonra makineye yerleştirin. Böylelikle ters olarak yıkandıklarında renklerinin solmasını ve yıpranmasını engellemiş olursunuz.

- Ardından çamaşır makinesi deterjan gözüne deterjanı, yumuşatıcı gözüne de güzel kokan yumuşatıcıyı ekleyin.

deterjan gözüne deterjan ekleyin

deterjan gözüne deterjan ekleyin

- Daha sonra çamaşır makinesini renkli kıyafetleri sıcak suyla yıpratmayacak şekilde 40 dereceye ayarlayın. Renkli giysiler için en uygun yıkama derecesi bu sıcaklıktır. Eğer daha yüksek bir dereceye koyarsanız renkleri direk solar ve çok kısa sürede giysiler yıpranabilir.

- Çamaşırları kaç devirde sıkmayı ayarlamaya geldi sıra. Renkli kıyafetleri en fazla 800 devirde sıkmaya ayarlamanız gerekiyor. Programı yarım ve daha fazla saatlik bir programa ayarlayabilirsiniz.

Benjamin çiçeği bakımı nasıl yapılır? Benjamin (Ficus) çoğaltma ve sulama yöntemleri...

İLİŞKİLİ HABER

Benjamin çiçeği bakımı nasıl yapılır? Benjamin (Ficus) çoğaltma ve sulama yöntemleri...
2021 en iyi blender modelleri ve fiyatları nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

2021 en iyi blender modelleri ve fiyatları nelerdir?
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0