Düğün pastası nasıl seçilir? Konsepte göre düğün pastası seçimleri

22 Temmuz 2020, 08:35
Düğün pastası nasıl seçilir? Konsepte göre düğün pastası seçimleri

Evlenecek çiftlerin hayatlarının en unutulmaz gününde her şeyin kusursuz ve mükemmel olmasını isterler. Bu mutlu günde her detaya dikkat eden çiftlerin en önem verdiği şeylerden biri de düğün pastasıdır. Görüntüsüyle ve lezzetiyle tüm davetlilerin dillerinden düşmeyecek Düğün pastasını düğün konseptine uygun seçmek için birçok detaya dikkat etmek gerekiyor. İşte düğün pastası seçerken dikkat etmeniz gerekenler...

Düğün günü çok özel olarak hazırlanan çiftler düğün hazırlıklarında en çok dikkat edilen şeylerden biri düğün pastasıdır. Düğün hazırlıklarına aylar öncesinden başlanmasına rağmen düğün mekanı  ve düğün pastasının belirlenmesinden kararsızlıklar yaşanabiliyor. Düğün pastası mutlaka düğün konseptine göre seçimi yapılmalıdır. Düğün pastasının düğün mekanıyla birlikte ahenk ve uyum içinde olması gerekir. Aynı zamanda sadece görüntüsüyle değil lezzetiyle de gelen misafirlerin aklında kalmalıdır. Düğün pastası seçimini son günlere bırakmamanız gerekir. Düğün mekanını belirler belirlemez pastacınızla görüşüp pastanın nasıl olması gerektiğini karar vermeniz gerekir. 

Düğün mekanını kapasitesine göre ya da davetli sayısına göre uygun büyüklükte olmasına dikkat edin. Özellikle sıcak yaz günlerinde  çok yüksek katlı pastalar yerine düşme ihtimaline karşı daha küçük katlı pastalar tercih edin. Düğünü yaz mevsiminde yapmayı kara verdiğiniz zaman pastacınızın pastayı yaptıktan sonra uygun koşullarda saklamasını tembih etmeniz gerekiyor.

DÜĞÜN PASTANIZIN DÜĞÜNE UYGUN SEÇİMİ

Düğün temanız varsa düğün temanıza göre düğün pastası seçimini yapabilirsiniz. Mesela nostaljik detaylardan hoşlanıyorsanız ve düğün mekanınızı tarihi bir yerde  yapacaksanız düğün organizasyonunu vintage temalı ve düğün pastasını retro tarzında daha çok çiçeklerle bezenmiş ve dantellerle süslenmiş pastalar tercih edebilirsiniz.

Deniz kenarında bir düğün organize ediyorsanız deniz temalı olduğu için pastayı mevsime uygun olarak meyveli ya da dondurmalı seçebilirsiniz. Pastanın üzerine deniz temalı görsellerle muhteşem bir pasta görünümü verilebilir.

Klasik temalı düğünlerde genelde gelin damat figürleriyle süslenmiş sade pastalar tercih edilmektedir.

Kır düğünlerini tercih edenler için pasta seçimi küçük kır çiçekleri görünümü verilmiş şeker hamuruyla yapılmış ve üstü fırfırlarla süslenmiş pastalar tercih edilebilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar