Torşon ne demek? Masterchef'te yemek yaparken kullanılan torşon nedir

15 Eylül 2020, 08:06
Torşon ne demek? Masterchef'te yemek yaparken kullanılan torşon nedir

Çok sevilen ve çok izlenilen MasterChef yarışmasında çok sıklıkla duyduğumuz torşon, profesyonel mutfaklar şefler tarafından sıklıkla kullanılan mutfak araç gereçlerinden en önemlileri arasında yer alıyor.Birçok kişi tarafından merak edilmeye başlanan torşon nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde:

Torşon büyük mutfaklarda en çok kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Mutfaklarda çalışan aşçıların sıklıkla kullandığı torşon, kelime anlamıyla aşçı bezi olarak adlandırılır. Genellikle torşon beyaz renkte ve sağlam,havlu kumaşından yapılır. Her akşam TV8'de yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında yarışmacıların kullandıkları gibi torşon, sıcak tencereleri ve tavaları tutmak için sıklıkla kullanılmaktadır. İşte torşon nasıl kullanılır? Detaylar:

TORŞON NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Aşçıların, mutfakta sürekli en azından bir tanesi düzgünce katlanmış ve önlüğe iliştirilmiş olmak üzere iki mutfak bezine sürekli ihtiyacı olduğu için yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Mutfak bezi yani torşon özellikle sıcak tavalar tutulurken kuru bir şekilde tutulmak gerekiyor.

Eski olan bezler kullanılmamalı hemen yerine yeni bez alınması gerekiyor. 

TORŞON FİYATLARI NEDİR?

Mutfaklarda kullanılan ve adını son dönemlerde sıkça duyduğumuz torşon fiyatları 9 TL'den başlıyor. Kareli torşon fiyatları 20 TL ve daha üstü fiyatlara bulabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar