Çamaşır makinesi deterjan gözü sürekli çamaşır yıkadığımız için zamanla kirlenir ve içinde kireç ve pislik birikir. Yıkama sonrasında biriken deterjan ve yumuşatıcı kalıntıları eğer temizlenmez ise bakteri yuvasına dönüşebilir. Deterjan gözünü ayda iki defa temizlemeniz makinenin çamaşır yıkarken daha etkili deterjan dağılımı yapmasını sağlar. Peki deterjan gözü nasıl temizlenir? Detaylar haberimizde...

Günümüzde çoğu evde bulunan çamaşır makinelerinin bakımı çoğu zaman ihmal ediliyor. Çamaşır makinesi deterjan gözüne temiz olduğunu düşünürüz ama çamaşır makinelerinin ve deterjan gözü de düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekiyor. Uzun süre içinde kalan deterjan ve yumuşatıcı kalıntıları, zamanla çamaşır makinesi deterjan gözünün kirlenmesine sebep oluyor. Bu da çamaşır makinesinin kötü kokmasına da ve bakterilerin çoğalmasına neden oluyor. Evde doğal malzemelerle deterjan gözünü temizleyebilirsiniz. Çamaşır makinesi deterjan gözü temizliği nasıl yapılır? İşte yanıtlar:

İLİŞKİLİ HABERBulaşık makinesi nasıl kullanılır? Bulaşık makinesinin ömrünü kısaltan kullanıcı hataları!

ÇAMAŞIR MAKİNESİ DETERJAN GÖZÜ NASIL TEMİZLENİR?

• Öncelikle ilk olarak kireç ve kir tutan çamaşır makinenizin deterjan gözünü temizlemek için gözü sökülüyorsa sökün. 

• Daha sonra deterjan gözünün üzerine karbonat dökün. Ardından biraz limon tuzu koyun. Evde bulunan herhangi bir sirkeyi son olarak üstüne dökün.

• Çözülmesi için yarım saat bekletin. Daha sonra eğer kenarlarında kalıntılar kurumuş ve çıkmıyorsa sert olmayan bir kazıcıyla kazıyıp bol suyla yıkayın.

• Yıkadıktan sonra tekrar deterjan koyup temiz bir bulaşık süngeri yardımıyla ovalayıp kirlerden ve kireçten arındırabilirsiniz. 

• Deterjan gözünü çıkardığınız bölümü de temizlemeyi unutmayın. Temiz bir bez yardımıyla bütün o bölmenin içini silip kirleri yok edebilirsiniz. Ulaşamadığını girintili çıkıntılı alanlarda temiz bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

• Ayrıca çamaşır makinelerinde standart olarak kendi kendini temizleyen deterjan gözleri bulunur, bu gözlerin düz kenarları ve her bir köşesinde deterjan odalarına otomatik olarak su püskürten ve deterjan kalıntılarını temizleyen jet spreyleri bulunur, bu sayede zamandan tasarruf etmekle kalmayıp düzenli olarak deterjan gözünü temizleme zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

İLİŞKİLİ HABER

Genital bölgeye epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini bölgesi tüy temizleme

İLİŞKİLİ HABER

Sultan çayı nedir? Sultan çayı nasıl yapılır? Sultan çayının faydaları nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 1

TR FALKON 1 hafta önce

Güzel