Sizlere çok seveceğiniz şahane haroşa bebek yeleğinin detaylı yapımını anlattık. İster tek renk ister iki renk yapacağınız bebek yelekleri kış mevsiminde bebekleriniz sımsıcak tutacak. Yapılışı çok kolay olan bebek yeleği modelleri sizlere örgülerinizde fikir verecek. Peki haroşo bebek yeleği nasıl örülür, En kolay haroşo bebek yeleği yapımı...

Bebek kıyafetleri hakkında en önemli şey en rahat kıyafet olması ve giyip çıkarmanın çok kolay olması gerektiğidir. Soğuk havalarda en görünce içinizin çok ısınacağı bir bebek yeleği modelini birazdan sizlerle paylaşacağız. Kış mevsiminde en çok sevilen ve tercih edilen birbirinden güzel bebek örgü yelek modelleri bulunuyor. Örgüye yeni başlayan hanımlar bebeklere hırka ve yelek yaparken çok kolay olan haroşa bebek modelini tercih edebilir. Renk ve modeliyle harika olan bu örgü modelini siz dilerseniz farklı renklerle de yapabilirsiniz. Bebe yakalı yelek modeli özellikle yeni doğan bebekler için yapabileceğiniz çok şık bir model. Her yaştan çocuk için yapılabilir ama bu şekilde bebe yakalı olan ve kol kısımları biraz daha örülen bebek yelekleri bana göre bebeklerde daha güzel duruyor. Şimdi dilerseniz bu muhteşem modele bir göz atalım.

İLİŞKİLİ HABER2021 en kolay örgü modelleri! Yeni başlayanlar için pratik örgü modelleri

en güzel bebek yeleği modeli

EN KOLAY HAROŞA BEBEK YELEĞİ ADIM ADIM YAPIMI

  • Bebek yeleği haroşa olan bu modele yaka kısmından başlanıyor. İlk önce 82 ilmek atıyoruz ve yeleğimizi yakadan örmeye başlıyoruz.
  • 5 sıra haroşa örüyoruz.
  • 8 haroşa, 9 düz, dola, düz, dola, 10 düz, dola, düz, dola, 24 düz, dola, düz, dola, 10 düz, dola, düz, dola, 9 düz, 8 haroşa şeklinde gidiyoruz.

Haroşo bebek yeleği nasıl örülür

- Arka ilmekler hep haroşa örülüyor. Bu şekilde 10 delik oluncaya kadar örüyoruz.

- Şimdiki 4 sırada düz ördüğümüz yerler haroşa olacak şekilde örüyoruz.

- 10 sıra düz olacak şekilde deliklere devam ediyoruz.

- 5 sıra haroşa örüp kolunu kesiyoruz ve modelimize geçiyoruz.

En kolay haroşo bebek yeleği yapımı

MODEL:

2 sıra; 2 düz, 1 haroşa örüyoruz. 3. sırada dola, kes, dola yapıyoruz. 

İstediğimiz boyuta gelene kadar modeli uyguluyoruz. 5 sıra haroşa örüp kapatıyoruz.

İşte bu kadar...

İLİŞKİLİ HABER

Punch nakışı nedir ve Punch nakış işi nasıl yapılır? Punch nakış işi adım adım yapılışı

BİR YORUM YAPIN 0