Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

Devletin vatandaşlara sunduğu seçeneklerden biri olan gözlükler için bir miktar para ödeniyor. Göz hastalığı olanlar için SGK'nın ödediği ücret birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki devlet gözlük için ne kadar ödüyor, 2023 SGK gözlük parası ne kadar, Devlet destekli gözlük nasıl alınır? İşte detaylar:

Sosyal Güvenlik Kurumu altında bulunan bütün herkes hastaneye giderek devletin sunmuş olduğu gözlük desteğinden faydalanabilir. Devlet desteği ile size gözlük reçete yazıldığında hem gözlük camı hem de gözlük çerçevesini reçete ile alma hakkına sahip olursunuz. Göz doktoruna muayene olduktan sonra size reçete yazılarak gözlük camı katkı hakkı elde ederek en yakın herhangi bir SGK anlaşmalı Optisyene gittiğinizde gözlük camı fiyatı için devlet desteği ve katkısını kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca ister sigortalı ister Bağkurlu ister özel sektör yada kamu sektörü çalışanı olun reçete ile gözlük alma hakkınız bulunuyor. Sizlere bu yazımızda; Devlet gözlük için ne kadar para veriyor, devlet gözlük camı için ne kadar ödüyor, devlet gözlük camını karşılıyor mu, devlet gözlük camını kaç yılda değişir bütün sorularının yanıtını vermeye çalışacağız.

2023 Süt parası ne kadar? Süt parası alma şartları nelerdir? Emzirme parası nasıl alınır?İLİŞKİLİ HABER2023 Süt parası ne kadar? Süt parası alma şartları nelerdir? Emzirme parası nasıl alınır?

DEVLET GÖZLÜK İÇİN NE KADAR PARA VERİYOR?

Devlet gözlük camı ve gözlük çerçevesi yardımı her yıl yeniden güncelleniyor. Cam bedellerinin çoğunda yüzde 150, çerçeve bedellerinde de yüze 160 artış sağlandı.

devlet gözlük için ne kadar para ödüyor

devlet gözlük için ne kadar para ödüyor

 

Her bir göz sorunu yaşayan hasta 3 yılda bir gözlük alma hakkı bulunmaktadır.

devlet destekli gözlük nasıl alınır

devlet destekli gözlük nasıl alınır

DEVLET KATKILI GÖZLÜK NASIL ALINIR?

Devlet katkılı gözlük alabilmek için;

 • Sigortalı olmanız gereklidir.
   
 • Devlet yada özel hastaneden muayene olmanız gerekmektedir.
   
 • Göz rahatsızlığınız varsa mutlaka size gözlük reçete yazılmalıdır.
   
 • Doktorun size yazdığı reçete ile SGK anlaşmalı gözlükçülere gitmeniz gerekmektedir.
   
 • Gözlük camı ve çerçevesi için katkı payı alabilirsiniz.

Çeyiz ve Tazminat desteği?2023 çeyiz desteği ne kadar? Evleneceklere devletten 36 bin TL destekİLİŞKİLİ HABERÇeyiz ve Tazminat desteği?2023 çeyiz desteği ne kadar? Evleneceklere devletten 36 bin TL destek

DEVLET GÖZLÜĞÜ KAÇ YILDA BİR KARŞILIYOR?

 • Devlet tarafından karşılanan gözlük almak için öncelikle devlet hastanesi ya da özel hastanelerden gözlük doktor tarafından gözlük raporu yazılması gerekiyor.
 • Gözlük camı ve çerçevesi değiştirilme süresi 2 yıl olarak belirtilmiştir. Bu 2 yıl içerisinde keyfi olarak kesinlikle gözlük camı veya çerçeve değiştiremezsiniz.
 • Ancak 2 yıl süre dolmadan göz sağlığınızda ilerleme olduğu takdirde özellikle 0.5 diyoptrilik olması halinde 2 yıl sürenin dolmasını beklemeden istediğiniz zaman doktorunuzun rapor yazması halinde gözlük camı ve gözlük değişimi yapmanız mümkün.

gözlük parası ne kadar 2023

gözlük parası ne kadar 2023

GÖZLÜK REÇETESİ KAÇ GÜN GEÇERLİ?

Göz hastalıkları uzmanı tarafından yazılan göz reçetelerinin belirli süreleri bulunuyor. Bu reçeteler en fazla 10 iş günü içerisinde işleme alınabilir. Aksi halde gözlük reçeteleri geçersiz sayılacaktır.

Doğum parası ne kadar ve nasıl alınır? 2023 doğum parası hesaplama! PTT doğum parası sorgulama

İLİŞKİLİ HABER

Doğum parası ne kadar ve nasıl alınır? 2023 doğum parası hesaplama! PTT doğum parası sorgulama

BİR YORUM YAPIN 16

Yavuz Aydoğan 3 gün önce

Devlet 50 tl'sini karşılıyormuş. Dostluk fiyatları en ucuz yaklaşık 300-500 TL bandında. İyi bir cam ve ile istenirse 1000 TL üstünde. Devletun verdiği ücret çok komik kalıyor. Sanki sık sık alınan bir şey. 200-300 TL karşılamalı hiç değilse.

Biz 1 hafta önce

Hiç gerek yoktu, neden artırıldı ki, sanki peynir ekmek mi her gün alına. Böyle artırılınca doktora yazdırıp gidip yerine ithal güneş gözlüğü alacaklar. Hem devletten para çıkacak o da dövize çevrilip hansın cebine girecek.

Toplam 2 beğeni

yaşamak güzel 1 ay önce

şimdi asıl madur olan taraf bu fiatlar ile gözlükçüler.yazık vallahi onlara.eğer eylem yaparlarsa ben destek olurum gözlükçülere.

Toplam 2 beğeni

haydar 1 ay önce

devletin eskiden katkısı ile gözlük ve camını çok kaliteli olmasada karşılıyordu verdiği katkı sembolik kaldı devlet devletliğini hissettirmeli böyle ufak tefek şeyleri göz ardı edip kar saymamalı bir emekli için 1000 tl iyi para millet bu parayı verirken zorlanıyor parası olan zaten özelden alıyor parası olmayan kıt kanaat geçinenlerin düşünülmesi lazım

Toplam 2 beğeni

33 Mersin 8 ay önce

Bugün 500 TL’ye en basit çerçeveden iki gözlük aldım.

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun