Evlilik öncesi süreçte gerçekleştirilen en keyifli ve eğlenceli ve unutulmaz anlardan biri kına geceleridir. Gelin adaylarının olmazsa olmaz kına gecesi için gerekli olan kına malzemeleri listesini hazırladık. Genç kızların en çok merak ettiği ve kafasının karıştığı kına malzemeleri nelerdir? İşte 2022 detaylı kına malzemeleri listesi ve kına gecesi hakkında tüm merak edilenler:

Kına gecesi, geleneksel olarak düğünden bir gün önce kız evinde ya da salonda yapılır. Davetliler için oldukça eğlenceli oldukça eğlenceli olan kına gecesi kızın ailesi için duygusal geçen bir gecedir. Yüzyıllardır geleneklerimizde yerini koruyan ve günümüze kadar yapılan kına merasimleri kızın düğünden önce eline kına yakılmasıyla tamamlanan bir organizasyondur. Yöreden yöreye farklılık gösterse de genellikle geleneksel kına geceleri hazırlıkları hemen hemen birbirine yakındır. Kına gecesi malzemeleri başta kına olmak üzere çok sayıda malzemenin ufak dokunuşlarla dikkat çekici hale getirilmesiyle eğlenceli hale gelmektedir. Kına gecesi boyunca kullanılan her malzeme özenle seçilmelidir. Her türlü detayın düşünüldüğü kına gecesi malzemesi modelleri ile unutulmaz kına geceleri organize edilebilmektedir. İşte 2022 sezonunda öne çıkan kına malzemeleri ve fiyatları sizlerle:

İLİŞKİLİ HABEREldeki kına nasıl çıkar? Kına ne kadar sürede çıkar

2022 kına malzemeleri listesi

2022 KINA MALZEMELERİ LİSTESİ VE FİYATLARI 

Evde kına gecesi fikirleri ile dilediğiniz gibi süsleyebildiğiniz evinize tüm arkadaşlarınızı davet edebilir, unutulmaz bir kına gecesi yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin yardımıyla da tüm detayları mükemmel bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

kına malzemeleri neler

Kına gecesi için hazırlıklara başlamadan önce kınada lazım olacak özel gün aksesuarlarını Eminönü gibi toptan uygun fiyatlı alışveriş mağazalarından temin edebilirsiniz.

kına malzemeleri listesi ve fiyatları

KINA MALZEMELERİ LİSTESİ VE 2021 FİYATLARI
Ürün                  Ortalama Fiyat (TL)
Kına mumları (12 adet) 80
Nedime tacı (10 adet) 50
Kına testisi 65
Kına tefi(10 adet) 60
Hediyelik kına (yaklaşık 100 adet) 100
Kına duvağı 85
Kına kesesi (100 adet)  95
Kına kemeri 100
Kına yelpazesi 100
Kına tepsisi ve kına sepeti, 200
Kına tacı 200
Kına gecesi hediyelikleri (100 adet) 400
Kına elbisesi bindallı ve Kaftan 2000
Kuruyemiş kesesi (100 adet) 700
Toplam 4.235


İLİŞKİLİ HABEREvde kına gecesi nasıl Yapılır? Evde kına gecesi nasıl organize edilir

BİR YORUM YAPIN 0