Evde kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi kaç derece olmalıdır? Kombi nasıl ayarlanır

Kış aylarının gelmesiyle birlikte evlerimizi ısıtan kombileri de yakmanın zamanı geldi. Kış mevsimi gelmeden önce kombilerin temizlik ve düzenli bakımının yaptırılması gerekiyor. Peki, soğuk havalarda kombi bakımı nasıl yapılır, Kombi kaç derece olmalıdır? İşte kombi bakımı ve ayarıyla ilgili tüm merak edilenler haberimizde...

Hemen hemen her evde olan ve büyük bir rahatlık sağlayan kombilerin bakımı her sene kışa girerken yapılmalıdır. Eğer düzenli olarak doğalgaz ve kombiye bakım yaptırırsanız bütün yıl sorunsuz eviniz ısıtabilirsiniz. Ayrıca kombilerin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışacak kalitede olmasını istiyorsanız bu bakımların neler olduğunu bilmenizde fayda var. Kombi bakımının düzenli yaptırılması ve bu hassasiyetin devam ettirilmesi hem sizin hem de kombinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. İşte kışın kombi bakımı sağlamanın yolları ve püf noktaları...

Petek temizliği nasıl yapılır? Kombi havası nasıl alınır? Evde petek temizliği püf noktaları İLİŞKİLİ HABERPetek temizliği nasıl yapılır? Kombi havası nasıl alınır? Evde petek temizliği püf noktaları

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

  • - Her yıl kışa girmeden senede bir kere kombinizi dörde dörtlük bir bakımdan geçirmelisiniz. Özellikle kış mevsiminde herhangi bir arıza yaşanmaması için bakım için daha yoğun bir bakıma girişilmelidir.
  • - Kombilerin ve peteklerin bakımları düzenli yapıldığında kombiyi ısınmak için yaktığımızda yüzde 30 gibi bir tasarruf sağlamaktadır.
  • - Kombi aldığınız zaman yüksek verim sağlayıp sağlamadığına dikkat ederek satın alınız. Tasarruf ve deneyimi bir arada tutan yoğuşmalı kombiler, hem çevrenizin hem de bütçenizin dostu olacaktır.
  • - Kombilerinin yazın filtresini sık sık yaptırmanız gerekmektedir. Soğuk olduğunda ise daha fazla filtre kontrolü yapılmalıdır. Filtre temizliğinin yapılmaması sağlık açısından kötü sonuçlara doğurabilir.

evde kombi bakımı nasıl yapılır

evde kombi bakımı nasıl yapılır

YOĞUŞMALI KOMBİ DERECESİ KAÇ OLMALI?

Bir evin ideal sıcaklığı her odada aynı derecede olmamaktadır. 

  • Oturma odası, salon, yatak odası ve mutfak için ideal sıcaklık değeri 20 derece olmalı,
  • Antre, hol ve koridor için ideal sıcaklık değeri 15 derece olmalı,
  • Banyoda ise ideal sıcaklık değeri 24 derece olmalıdır.

Tam yoğuşmalı kombilerde 50 derece ve altında ayarlarsanız tasarruflu şekilde kullanabilirsiniz. 

Yoğuşmalı kombilerde sıcaklık arttığı zaman ise cihazın yoğuşma oranı düşmeye başlar. Ama kışın en soğuk günlerde kombinizi düşük derecede çalıştırmak cihazın daha fazla enerji tüketmesine yol açarak doğalgaz faturanızın daha yüksek gelmesine neden olabilir. Bu yüzden en soğuk dönemlerinde kombi derecesinin 50 civarında aynı ayarda bırakmanız faturanızın daha düşük gelmesini sağlayacaktır.

kombi derecesi nasıl ayarlanır

kombi derecesi nasıl ayarlanır

Ayrıca yoğuşmalı kombilerde odalarda yer alan peteklerin boylarını da dikkat etmek gerekiyor. Kombinin daha düşük sıcaklıklarda çalışarak sürekli yoğuşma yapabilmesi için radyatörlerin daha geniş veya daha uzun olması gerekiyor. Buna göre seçmeniz daha doğrudur.

yoğuşmalı kombi bakımı nasıl yapılır

yoğuşmalı kombi bakımı nasıl yapılır

Çıtır patates nasıl kızartılır? Pratik patates kızartması tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Çıtır patates nasıl kızartılır? Pratik patates kızartması tarifi

BİR YORUM YAPIN 9

Kadir 8 ay önce

Boş konuşmayın dogalgaz dışarıdan parayla alınıyor gelince suya biletlere zam yapmayacağız diyenleride gördük Allahın suyuna kaç defa zam yapanlar dogalgaz dışarıdan alınıyor ona kim bilir kaç defa zam yaparlardı ćok şikayet ediyorsunuz soba da ısının hem konfor olacak hem ucuz ohhh siz dogalgazlar evlerinize kadar geldiğine şükredin başka hükumet olsa şuan daha ülkenin yarısında anca dogalgaz olurdu

a.d 8 ay önce

Emin adlı yorumcuya cevap, Gaz dünyada pahalı ülkemizle dünya fiatlarını karşılaştır.Şu anda gazın en ucuz olduğu yer ülkemiz. Ayrıca misafir rumuzlu yorumcu içinde şunu söyleye bilirim;Doğru söylüyorsun kardeş.Davutoğlu,babacan,imamoğlu,akşener,kılıçdaroğlu,karamollaoğlu gibi adı müslüman kendi sahtekar olan pkk ve lgbt destekçilerine inanmamak lazım

Önder 8 ay önce

Milletin kafasını bu kadar teknik konulara boğmaya gerek yok.en basiti evinize oda termostati taktırın gerçek tasarrufu o zaman görürsünüz.bir servis olarak söylüyorum.

ortadirek 8 ay önce

bizim cebimizi zamlar yakıyor...

Toplam 5 beğeni

misafir 10 ay önce

Tek hatamız var her müslümanım diyene inanmak ve işi ehline vermemek. Fatih topları macar ustası yerine müslüman bilmeyen birine verseydi, istanbulu fetheder miydik.

Toplam 6 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun