Levmont nedir ve ne için kullanılır? Levmont yan etkileri! Levmont fiyatı 2023

Alerjik rinit ve birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının ortadan kaldırılması için kullanılan Levmont, mutlaka uzman doktorlar tarafından reçete edilmelidir. Bugünkü yazımızda Levmont nedir ve ne için kullanılır? Levmont yan etkileri! Levmont öksürüğü keser mi sorularını yanıtlıyoruz.

Levmont 5 10 mg tablet formda, antihistaminik özellikte bir ilaçtır. Astım ve alerjik rinit gibi hastalıklarda kullanılır. Ülkemizde 5/10mg ve 2,5/4 mg tablet hap veya çiğneme tableti şeklinde satılmaktadır. Çiğneme formu olması sebebiyle hap yutmakta zorluk çeken kişilerin tercih ettiği bir ilaçtır. Etken maddeleri levosetirizin dihidroklorür ve montelukast sodyum olan Levmont ilacının içerisinde yer alan levosetirizin dihidroklorür etken maddesi vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı kızarıklık, sıcaklık, ödem, burun akıntısı, göz sulanması ve kaşıntıları gideren ve tedavi eden bir madde olmaktadır. 

Alerjik rinit nedir? Alerjik rinit belirtileri nelerdir? Alerjlk rinitin tedavisi var mı?İLİŞKİLİ HABERAlerjik rinit nedir? Alerjik rinit belirtileri nelerdir? Alerjlk rinitin tedavisi var mı?

En iyi solunum yolu hastalıklarını hızlı bir şekilde tedavi eden ilaçlardan birisi olan Levmont tablet sadece doktorun tavsiyesi ile kullanılan bir ilaç olmaktadır. Buna bağlı olarak Levmont kullanım alanları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Saman nezlesi
  • Astım
  • Alerjik rinit
  • İdiyopatik ürtiker
  • Nezle
  • Alerjik olan rahatsızlıklar

LEVMONT NASIL KULLANILIR?

Levmont 5/10 mg ağız yoluyla alınır. Tablet bol su ile yutulması gerekmektedir. Ayrıca ilacın 2,5/4 mg çiğneme tablet formu da bulunmaktadır. Etkisini genellikle o gün içerisinde göstermeye başlar.

Doktor kontrolünde kullanılan Levmont tablet sadece doktorun verdiği dozlarda ve süreler içerisinde kullanılabilmektedir. 

Parol nedir ve ne için kullanılır? ParolİLİŞKİLİ HABERParol nedir ve ne için kullanılır? Parol'un yan etkisi var mı? Parol 2023 fiyatı

14 yaşından küçük olan çocukların Levmont tableti, sadece doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastaların Levmont tableti doktorlarına danışmadan kullanmaması gerekmektedir. Levmont tablet ile tedavi gören hastaların araç ya da makine kullanmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Levmont tableti ile beraber her türlü yiyecek ve içecek alınabilmektedir.

LEVMONT YAN ETKİ YAPAR MI?

Her ilaçta olduğu gibi Levmontun da yan etkileri vardır. En yaygın görülen yan etkisi baş ağrısı ve karın ağrısıdır. Bunların haricinde seyrek görülen yan etkileri de vardır. Bunlardan yorgunluk, bulantı ve kilo artışı hafif yan etkiler arasındadır. 

LEVMONT FİYATI 2023

Levmont 5/10 mg 30 tablet formu 205.15 TL dir. Çiğneme tableti şeklinde olan Levmont 2,5 MG / 4 MG 30 Çiğneme Tableti 403.18 TL'dir. SGK tarafından ödenmez.

Çocuklarda diş bakımı ne zaman yaptırılmalı? Okula giden çocuklarda diş bakımı nasıl olmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklarda diş bakımı ne zaman yaptırılmalı? Okula giden çocuklarda diş bakımı nasıl olmalı?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0