Bahar Kapıda bu hafta kayısının ana vatanı Malatya'ya konuk oluyor!

Kanal 7 ekranlarının sevilen programı "Bahar Kapıda", bu hafta tarih kokan sokakları, doğa harikası manzaraları ve bereketli topraklarıyla dikkatleri üzerine çeken Malatya Yeşilyurt'a konuk oluyor.

Bahar Gelir'in rengarenk sunumuyla 7'den 70'e herkesten yoğun ilgi gören fenomen program Bahar Kapıda, doğusundan batısına Türkiye'nin gizli cevherlerine ışık tutmaya devam ediyor. Her hafta Anadolu'yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta kayısıyla nam salan Malatya'dan evlere konuk olacak. 

Bahar Kapıda bu hafta TokatİLİŞKİLİ HABERBahar Kapıda bu hafta Tokat'a konuk oluyor!

Doğu Anadolu Bölgesi'nin incisi olarak adlandırılan Malatya, seyahat severlere hem birbirinden eşsiz doğal ve tarihi güzellikler sunuyor hem de tadı damakta kalan yemekleriyle adeta lezzet şöleni yaşatıyor. Malatya'ya adım atar atmaz soluğu Malatya sevdalılarının yanında alan Bahar Kapıda ekibi, Malatya türküleri söyleyerek ekran başındaki izleyenlere mini bir konser verdi.

Malatya

Malatya

Ardından Kahve Konağına giden Bahar Gelir, sıradışı bir tadı deneyimledi. Kayısı çekirdeğinden yapılan kahvenin tadına bakan Gelir, plakasının 44 insanlarının da dört dörtlük olduğu için kayısı çekirdeği kahvesinin 44 yıl hatırı olduğunu belirtti. 

Bahar Kapıda

Bahar Kapıda

Malatya'ya kadar gidip kayısı bahçelerini gezmeden dönmek olmaz! Kayısı bahçelerini gezerek bahçe sahipleriyle sohbet eden Bahar Gelir, kayısı çekirdeği üreticilerini ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Acı kayısı çekirdeğinin faydalarını öğrenen Gelir, şeker hastalarının ilaç yerine bunu kullandığını duyunca şoke oldu. Son olarak Malatya'da bir odun fırınına konuk olan Gelir, tazecik Malatya pidesinin tadına baktı. 

Bahar Gelir

Bahar Gelir

Anadolu'nun her köşesinden hayatlar, hikayeler ve sohbetlerin ekranlara taşındığı 'Bahar Kapıda'nın yeni bölümü Pazar günü Kanal 7 ekranlarında...

Bahar Kapıda bu hafta Osmaniye'nin Düziçi ilçesine konuk oluyor!

İLİŞKİLİ HABER

Bahar Kapıda bu hafta Osmaniye'nin Düziçi ilçesine konuk oluyor!
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0