Kandil akşamı komşularınızı sevindirmek hem de aradaki muhabbetti arttırmak için birbirinden farklı hem de oldukça pratik tarifleri kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Osmanlı döneminden itibaren yapılan bu lezzetler eve gelen misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Peki bu lezzetler neler? Kandilde pişirilecek enfes ve pratik tarifler hangisi? Gelin birlikte inceleyelim...

İslam aleminin büyük merakla beklediği Berat Kandili orucu için geri sayım başladı.   Mübarek üç ayların ikincisi olan Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesi İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Temizlenme ve günahlardan arınma imkânın sunulduğuna inanılan kandil günü ismini Arapça ‘da temize çıkma anlamına gelen ‘berat’ kelimesinden almıştır.  Kandillerde evinizde pişen bir yemeği komşularınızla paylaşarak aranızda muhabbeti de arttıracaktır. Aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'de "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" olarak buyrulmuştur. Bu yüzden sadece bir kaç malzeme ile yapacağınız enfes lezzetler hazırlayabilirsiniz. Kandil simidinden lokma tariflerine, tatlısından helvasına kadar birçok lezzetin tarifini bir arada bulunduran içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

KANDİL SİMİDİ NASIL YAPILIR?

kandil simidi

Kandil akşamları dışarıdan satın aldığınız kandil simidi sağlıksız koşullarda yapılabilir. Pratik bir şekilde evde kandil simidi hazırlamaya ne dersiniz? 

İLİŞKİLİ HABEREn kolay ve kıyır kıyır kandil simidi tarifi! Kandil simidi yapmanın püf noktaları

EVDE LOKMA TATLISI NASIL YAPILIR?

evde lokma

Kandil günü evinizde birbirinden farklı tarifler hazırlayarak komşularınıza dağıtabilirsiniz. İşte bu tarifler arasında yer alan lokma tarifini sizler için araştırdık.

İLİŞKİLİ HABERÇıtır çıtır lokma tatlısı nasıl yapılır? En kolay İzmir lokma tarifi

UN HELVASI NASIL YAPILIR?

un helvası

Kandil akşamlarının vazgeçilmezi aynı zamanda yapılışı oldukça zahmetli olan un helvası damaklarınızda iz bırakacak.

İLİŞKİLİ HABEREn kolay un helvası nasıl yapılır? Tam kıvamında cevizli un helvası tarifi

İRMİK HELVASI NASIL YAPILIR?

irmik helvası

Şerbeti, kokusu ve ağızda dağılan tadı ile hem komşularınızı hem de misafirlerinizi sevindireceğiniz irmik helvasının pratik tarifini sizlerle paylaşıyoruz. 

İLİŞKİLİ HABEREn kolay irmik helvası nasıl yapılır? Tam ölçülü irmik helvası tarifi...

DENİZ DALGASI TATLISI

deniz dalgası tatlısı

Deniz dalgası tatlısı, lezzetli olduğu kadar pratik bir şerbetli tatlı tarifidir. Şerbetli denildiğinde aklınıza uzun uzun yapım aşaması olan bir tarif gelmesin. Siz de özel günlerde bayramlarda ya da kadın günlerinde sevdiklerinize farklı bir tat olacak deniz dalgası tatlısını ikram edebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABEREnfes deniz dalgası tatlısı tarifi

"YASEMİN.COM" AİLESİ OLARAK İYİ KANDİLLER DİLERİZ :)

İLİŞKİLİ HABER

En kolay kır pidesi nasıl yapılır? Kastamonu kır pidesi tarifi ve püf noktaları

İLİŞKİLİ HABER

Geniz akıntısı neden ve belirtileri nelerdir? Geniz akıntısına iyi gelen doğal yollar

BİR YORUM YAPIN 3

Sima 3 ay önce

Mən bilmedim necə olur deyərdizdə

Ahmet Yılmaz 3 ay önce

Sadaka olacak herşey herzaman dağıtılır. Kandil gibi özel günler İslam'da yoktur. Sonra TV ekranlarinda para için program yapan ilahiyatçilar ilahiyatta okuyan çocukların zanlarindan çalıp para program peşinde koşarlar.

Sevgi 9 ay önce

Kocaeli kordez kurulum yaomaya gelirmisiniz