Pratik temizlik sırları nelerdir?

08 Kasım 2019, 08:10
Pratik temizlik sırları nelerdir?

Evinizi temizlemek için kendinize özel ayırdığınız zaman dilimleri olabilir. Ancak bazı zamanlarda yorgunluktan veya ertelemekten dolayı temizliğe ara verebilirsiniz. Temizlik için belli günleri kendinize adet edinebilirsiniz. Özellikle Perşembe günleri yapılan temizlik sizi ve evinizi mutlu etmeye yetecektir. Perşembe günü yapılan temizliğin sırrı nedir? Ne kadar sıklıkla temizlik yapılmalıdır? İşte, yanıtlar...

Ev temizliği denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın temizlik gelmektedir. cuma günü genellikle yoğun geçen bir gün olması nedeniyle temizliğin perşembeden yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle perşembe temizliğini oldukça dikkate alarak perşembeleri belli başlı yapılan bir temizlik ile cuma gününe temiz bir ev ortamı sağlamış olabilirsiniz. Perşembenin mübarek bir gece olması nedeniyle bu güne özel yapılan işlerin sünnet olarak hayra geçtiği bilinmektedir. Peki, temizlik yaparken nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak hangi odadan başlanmalıdır? Haberimizle alakalı yanıtları sayfa içeriğinde bulabilirsiniz...

EV TEMİZLİĞİ SIRLARI

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz temizliğe misafir odası veya salondan başlayabilirsiniz. Öncelikle parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile hoş kokulu deterjanı ile silme işlemine geçiniz.

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış yerleri siliniz. Islak yer kalamayacak şekilde kurulayınız. 

Ev temizlik önerileri

- Yatak odasını temizlik boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete veya duşakabinin içine çırpırınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Temizlik işlemini bitirdikten sonra hoş kalıcı bir koku sıkınız ve bir süre odanın kapısını kapalı tutunuz.

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 veya 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak yer kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
    bursa es temizlik
    Cevapla