Anne karnındaki bebeğin bacaklarıyla kendini kapatması ve cinsel organının gözükmesine izin vermemesi cinsiyetini kesin şekilde ortaya çıkmasını engellemektedir. Peki bazı veri ve tecrübelere göre ultrasonda kız ve erkek bebek belirtileri neler? Ultrasonda cinsiyet yanılması neden olur? Anne karnında kız ve erkek bebek duruşu...

Anne karnındaki bir bebeğin cinsiyetini öğrenmek için hamileliğin 14. haftasını beklemek gerekse de bebeğin cinsiyeti aslından hamileliğin ilk gününden itibaren bellidir. Fakat bunu bizlerin de görebilmesi için bebeğin belli bir boyuta gelip ultrasondan kendini göstermesi gerekir. Anne ve baba adaylarının heyecanla bekledikleri ultrason kontrolünde bebeğin duruş pozisyonu önemli olmakla beraber jinekolog tecrübesi ve ultrason aletinin kalitesi de etkilidir. Ultrason kontrolü gelemden önce evde uygulanabilecek eski usul bazı yöntemlerle de cinsiyet kesin olmamakla beraber tespit edilebilmektedir.

  • Halk arasında karnın sivri durması, sivilcelerin artması, ekşi ve tuzlu gıdalar aşerme gibi durumlar erkek bebek cinsiyetine yorulur.
  • Mide bulantısının fazla olması, karnın top gibi yuvarlak olması ve tatlı aşerme kız bebek cinsiyeti olarak algılanmasına yol açar.
  • En kesin sonuç ise hamileliğin 20. haftasında net şekilde gözükmektedir.

İLİŞKİLİ HABERHamileliğin ilk üç ayında bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

ULTRASONDA BEBEĞİN CİNSİYETİ YANILTIR MI?

bebeğin bacakları kapalıysa... Bebeğin cinsiyet saklaması

Ultrason kontrolünde bebeğin cinsiyeti belirlenirken anne rahmindeki bebeğin bacak arasına bakılarak erkek ya da kız Genital organ olması cinsiyetin tespit edilmesinde etkilidir. Bazı hamileliklerde cinsiyet öğrenimi olacağı zaman ufak şanssızlıklar yaşanabilmektedir. Bebeğin anne karnındaki duruşu, ultrason kontrolü sırasında uygun olmadığından bebeğin cinsiyetinin açığa çıkması hamileliğin 7.-8. ayına kadar bile uzayabilmektedir. Bazen de önceki ay ile sonraki aydaki yapılan ultrason incelemelerinde cinsiyet değişikliği yaşanabilmektedir.

İLİŞKİLİ HABERAnne karnındaki bebeğin oluşumu nedir? Adım adım doğum süreci

Bu durum çoğu zaman erkek bebeğin penisinin görülmemesi ile ortaya çıkar. Ancak kız bebeklerde cinsiyet yanılması daha çok olur çünkü penis görülmediği zaman bebeğin kız olduğuna dair çıkarım yapılabilir. Ultrason haricinde amniyosentez testi, kordosentez gibi teknikler sonucunda yapılan kromozomal incelemelerde bebeğin cinsiyeti kesin belli olmaktadır.

İLİŞKİLİ HABERBebeğin cinsiyeti en erken ve kesin ne zaman belli olur? Cinsiyeti kim belirler?

ANNE KARNINDA KIZ VE ERKEK BEBEK BELİRTİLERİ:

bebeğin cinsiyetini göstermemesi

Halk arasında yaygın görüşlere göre, bebeğin içinde bulunduğu karın konumu bebeğin cinsiyeti ile ilgili tüyolar verebilmektedir. Eğer karnınızın diğer hamilelere göre daha aşağıda olduğunu düşünüyorsanız erkek bebek taşıyor olabilirsiniz. Bazı hamilelik tecrübelerine baktığımızda erkek bebek hareketlerinin sağda hissedildiğine yönelik olduğu bilinir hatta hareketleri bile daha çok sağdan hissedildiğine yönelik rivayetler vardır.

Bilimselliği kanıtlanmamış bir bilgi olan ama kimi zaman doğru da çıkabilen ultrason kontrolünde bebeğin alt çenesi yuvarlak, kafası konik olarak görülüyorsa kız, eğik bir alın ve kare bir çene tipi varsa bebek erkektir.

İLİŞKİLİ HABERKulağa hoş gelen en güzel bebek isimleri! Kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri anlamları

İLİŞKİLİ HABER

Hamilelikte düşük nedenleri ve belirtileri! Kanama olmadan düşük olur mu?

İLİŞKİLİ HABER

Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır? Draping makyajın püf noktaları

BİR YORUM YAPIN 13

İlayda 2 gün önce

Bende bugün gittim bacaklarıyla kapatmıştı ogrenemedm 4 ayım gecti sizce nedir

Toplam 1 beğeni

Gizem 2 hafta önce

13 haftalik hamileyim doktor %100 kız dedi ne kadar güvenmeliyim henüz erken mi

Gizem kaya 2 hafta önce

13 haftalik hamileyim doktor %100 kız diyor ne kadar güvenmeliyim bilemedim

Toplam 1 beğeni

Yeter tuztasi 1 hafta önce

13 haftalik bebege yuzde yuz nasil diyorlar benim 25 hafta da bebegim hâlâ kesin demiyorlar

Toplam 0 beğeni

Esra 2 ay önce

Biz 18 haftalıgız hiç bir bulantım bas dönmem yok sivilce lekelenme veya kilo almam yok fakat cinsiyeti hala belli değil, en son kıza benziyor ama kesin birsey görmedim dedi, cok merak ediyorum

Amine 3 gün önce

Erkek

İsmican 2 ay önce

Bende iki gün önce dikrora gittim 16 hafta 24 gunluk dedi doktor yüzde 90 erkek bebek dedi ama çok sabırsizim sizce ne kadar dogrudur

Yorumların Tümünü Okuyun