Ultrasonda bebeğin cinsiyetini göstermemesi! Kız ve erkek bebek ultrasonda nasıl görünür?

Anne karnındaki bebeğin bacaklarıyla kendini kapatması ve cinsel organının gözükmesine izin vermemesi cinsiyetini kesin şekilde ortaya çıkmasını engellemektedir. Peki bazı veri ve tecrübelere göre ultrasonda kız ve erkek bebek belirtileri neler? Ultrasonda cinsiyet yanılması neden olur? Anne karnında kız ve erkek bebek duruşu...

Anne karnındaki bir bebeğin cinsiyetini öğrenmek için hamileliğin 14. haftasını beklemek gerekse de bebeğin cinsiyeti aslından hamileliğin ilk gününden itibaren bellidir. Fakat bunu bizlerin de görebilmesi için bebeğin belli bir boyuta gelip ultrasondan kendini göstermesi gerekir. Anne ve baba adaylarının heyecanla bekledikleri ultrason kontrolünde bebeğin duruş pozisyonu önemli olmakla beraber jinekolog tecrübesi ve ultrason aletinin kalitesi de etkilidir. Ultrason kontrolü gelemden önce evde uygulanabilecek eski usul bazı yöntemlerle de cinsiyet kesin olmamakla beraber tespit edilebilmektedir.

  • Halk arasında karnın sivri durması, sivilcelerin artması, ekşi ve tuzlu gıdalar aşerme gibi durumlar erkek bebek cinsiyetine yorulur.
  • Mide bulantısının fazla olması, karnın top gibi yuvarlak olması ve tatlı aşerme kız bebek cinsiyeti olarak algılanmasına yol açar.
  • En kesin sonuç ise hamileliğin 20. haftasında net şekilde gözükmektedir.

Hamileliğin ilk üç ayında bebeğin cinsiyeti belli olur mu?İLİŞKİLİ HABERHamileliğin ilk üç ayında bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

ULTRASONDA BEBEĞİN CİNSİYETİ YANILTIR MI?

bebeğin bacakları kapalıysa... Bebeğin cinsiyet saklaması

bebeğin bacakları kapalıysa... Bebeğin cinsiyet saklaması

Ultrason kontrolünde bebeğin cinsiyeti belirlenirken anne rahmindeki bebeğin bacak arasına bakılarak erkek ya da kız Genital organ olması cinsiyetin tespit edilmesinde etkilidir. Bazı hamileliklerde cinsiyet öğrenimi olacağı zaman ufak şanssızlıklar yaşanabilmektedir. Bebeğin anne karnındaki duruşu, ultrason kontrolü sırasında uygun olmadığından bebeğin cinsiyetinin açığa çıkması hamileliğin 7.-8. ayına kadar bile uzayabilmektedir. Bazen de önceki ay ile sonraki aydaki yapılan ultrason incelemelerinde cinsiyet değişikliği yaşanabilmektedir.

Anne karnındaki bebeğin oluşumu nedir? Adım adım doğum süreciİLİŞKİLİ HABERAnne karnındaki bebeğin oluşumu nedir? Adım adım doğum süreci

Bu durum çoğu zaman erkek bebeğin penisinin görülmemesi ile ortaya çıkar. Ancak kız bebeklerde cinsiyet yanılması daha çok olur çünkü penis görülmediği zaman bebeğin kız olduğuna dair çıkarım yapılabilir. Ultrason haricinde amniyosentez testi, kordosentez gibi teknikler sonucunda yapılan kromozomal incelemelerde bebeğin cinsiyeti kesin belli olmaktadır.

Bebeğin cinsiyeti en erken ve kesin ne zaman belli olur? Cinsiyeti kim belirler?İLİŞKİLİ HABERBebeğin cinsiyeti en erken ve kesin ne zaman belli olur? Cinsiyeti kim belirler?

ANNE KARNINDA KIZ VE ERKEK BEBEK BELİRTİLERİ:

bebeğin cinsiyetini göstermemesi

bebeğin cinsiyetini göstermemesi

Halk arasında yaygın görüşlere göre, bebeğin içinde bulunduğu karın konumu bebeğin cinsiyeti ile ilgili tüyolar verebilmektedir. Eğer karnınızın diğer hamilelere göre daha aşağıda olduğunu düşünüyorsanız erkek bebek taşıyor olabilirsiniz. Bazı hamilelik tecrübelerine baktığımızda erkek bebek hareketlerinin sağda hissedildiğine yönelik olduğu bilinir hatta hareketleri bile daha çok sağdan hissedildiğine yönelik rivayetler vardır.

Bilimselliği kanıtlanmamış bir bilgi olan ama kimi zaman doğru da çıkabilen ultrason kontrolünde bebeğin alt çenesi yuvarlak, kafası konik olarak görülüyorsa kız, eğik bir alın ve kare bir çene tipi varsa bebek erkektir.

Kulağa hoş gelen en güzel bebek isimleri! Kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri anlamlarıİLİŞKİLİ HABERKulağa hoş gelen en güzel bebek isimleri! Kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri anlamları

Hamilelikte düşük nedenleri ve belirtileri! Kanama olmadan düşük olur mu?

İLİŞKİLİ HABER

Hamilelikte düşük nedenleri ve belirtileri! Kanama olmadan düşük olur mu?
Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır? Draping makyajın püf noktaları

İLİŞKİLİ HABER

Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır? Draping makyajın püf noktaları

BİR YORUM YAPIN 24

İlayda 8 ay önce

Bende bugün gittim bacaklarıyla kapatmıştı ogrenemedm 4 ayım gecti sizce nedir

Toplam 7 beğeni

Nur 2 ay önce

Sende cirkinlesme varsa kızdır değişiklik yoksa erkektir

Toplam 0 Beğeni

Gamze 3 ay önce

Neymiş cisiyet ablacım

Toplam 0 Beğeni

Solin 7 ay önce

Banada öyle söyledi ama kiza benziyo dedi

Toplam 0 Beğeni

Gizem 8 ay önce

13 haftalik hamileyim doktor %100 kız dedi ne kadar güvenmeliyim henüz erken mi

Fatoş 4 ay önce

Eee ogrendinmi cinsiyet nedir bebisin

Nilay 7 ay önce

Bende 13 haftalık hamileyim şuan bana da %100 kız dedi sizde değişiklik oldu mu?hâlâ kız mı bebeğimiz

Gizem kaya 8 ay önce

13 haftalik hamileyim doktor %100 kız diyor ne kadar güvenmeliyim bilemedim

Toplam 5 beğeni

esma 7 ay önce

Ben de 13 haftalık hamileyken öğrenmiştim doktor %90 erkek demişti oğlum oldu ☺️

Toplam 0 Beğeni

Yeter tuztasi 8 ay önce

13 haftalik bebege yuzde yuz nasil diyorlar benim 25 hafta da bebegim hâlâ kesin demiyorlar

Toplam 0 Beğeni

Esra 10 ay önce

Biz 18 haftalıgız hiç bir bulantım bas dönmem yok sivilce lekelenme veya kilo almam yok fakat cinsiyeti hala belli değil, en son kıza benziyor ama kesin birsey görmedim dedi, cok merak ediyorum

Toplam 3 beğeni

Nursel 2 ay önce

Ben aynısı kız dedi diyet hamileliklerimde bulantım çöktü bunda hiç bulantım yok kız bebekmis

Toplam 0 Beğeni

Fatoş 4 ay önce

Ne oldu cinsiyetiniz

Toplam 0 Beğeni

Kübra 5 ay önce

Banada dedi 14 haftalıktım kız olabilir dedi sonra 16 haftalıkta benziyor dedi bugünde hiç belli değil dedi:)

Toplam 0 Beğeni

Amine 6 ay önce

Ogrendiniz mi

Toplam 0 Beğeni

Amine 8 ay önce

Erkek

Toplam 0 Beğeni

İsmican 11 ay önce

Bende iki gün önce dikrora gittim 16 hafta 24 gunluk dedi doktor yüzde 90 erkek bebek dedi ama çok sabırsizim sizce ne kadar dogrudur

Banu 3 ay önce

Banada %90dedı erkek ama bellı olmaz gene dedı 5 ayda daha çok bellı olur dedı ya henüz emın degılım acaba erkekmıdır ya

Yorumların Tümünü Okuyun