Birkaç dokunuş sayesinde evinize Fransız stili dekorasyonun zarafetini yansıtmak ister misiniz? İşte Fransız dekorasyonun püf noktaları...

Farklı akım ve dönemlerden ilham alan Fransız dekorasyonu, hiç çaba sarf edilmemiş gibi doğal görünüyor. Net kuralların ve çizgilerin olmadığı bu dekorasyon stilinde, ev kişinin tarzına göre şekilleniyor. Bu nedenle Fransız stili ile dekore edilmiş evler daima sıcak ve huzurlu bir his veriyor. 

İşte Fransız stilini evinize yansıtmanın yolları:

- Duvar renginiz göz yormayacak açık tonlarda olmalıdır. Daha sonra duvarı Fransız stilinin en büyük yansıması olan varaklı aynalar ve aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

- Evinizde vintage ve modern aksesuarları bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin rustik bir sehpa ve modern sandalyeleri bir araya getirerek sıcak, samimi ve estetik bir ortam yaratabilirsiniz.

- Fransız stilini en kolay yansıtabileceğiniz alan banyolardır. Ayaklı küvetler, hasır sepetler, cam şişeler, rustik aynalar ve çiçekler sayesinde banyonuza Fransız havası katabilirsiniz.

- Yatak odasında geleneksel bir abajur ve katmanlı yatak örtüleri kullanarak çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fransız stilinin en önemli detayı dantelleri, yatak örtünüzde ve perdenizde kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Eklektik dekorasyon trendi

İLİŞKİLİ HABER

Ev dekorasyonunda aksesuarlar nasıl kullanılmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Birbirinden farklı omlet tarifleri

İLİŞKİLİ HABER

Her küçük evde bulunması gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

Online dekorasyon alışverişinde yapılan hatalar

İLİŞKİLİ HABER

Kusursuz dekorasyonun sırrı:60-30-10 kuralı

İLİŞKİLİ HABER

Oturma odalarında İtalyan modası

İLİŞKİLİ HABER

Dekorasyonda botanik trendi

BİR YORUM YAPIN 0