Dekorasyonda yeniliği ve cesurluğu sevenlerin adresi koyu renk duvarları tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. İşte koyu renk duvar kullanmanın püf noktaları...

Ev dekorasyonunu yenilemenin en kolay ve konforlu yolu duvarları boyamaktır. Fakat sezonun trendi olan koyu renk duvarlar, evinize alışılmışın dışına çıkarak etkileyici bir görünüm kazandırabilir. Yumuşak renklere göre daha meşakkatli olan koyu renk duvar dekorasyonunu uygularken, hem renk uyumu olarak hem de mobilya olarak birçok detaya dikkat etmelisiniz.

İşte koyu renk duvar kullanmanın püf noktaları:

- Duvarlarınızda koyu renk kullanmaya küçük adımlarla başlamalısınız. Örneğin ilk önce evinizin kritik olmayan bir bölümü ya da koridor gibi duvarında tekrar değişiklik yapabileceğiniz bir mekanda deneyebilirsiniz.

- Duvar rengini değiştireceğiniz odanın doğal ışıktan ne kadar yararlandığı ve boyutu oldukça önemlidir. Küçük metrekareli odalarda koyu renk kullanılmaması tercih edilir. Çünkü odayı daha küçük, basık ve sıkıcı bir görünüme ulaştırabilir.

- Son dönemlerde sıkça yatak odalarında kullanılmaya başlayan koyu renk duvarlar, mobilyaların da uyumu sayesinde çok şık bir görüntü oluşturabiliyor. Fakat yatak odasında koyu renkleri kullanırken, odaya çok yorucu bir atmosfer taşımamaya dikkat etmelisiniz.

- Dekorasyonun ve tasarımın en ince ve temel detaylarından biri kontrasttır. Bu nedenle duvar renginize karar verdikten sonra odada kontrast oluşturacak detaylara da yer vermelisiniz. 

- Koyu rengi kullanmanın tek yolu tüm duvarları boyamak değildir. Örneğin odadaki duvarların geniş bir kısmını beyaz, bej ve krem gibi renklerde boyayıp, küçük girintileri koyu renkle tamamlayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Oturma odalarında İtalyan modası

İLİŞKİLİ HABER

Dekorasyonda dünya haritası trendi

İLİŞKİLİ HABER

Yemek saati kiloyu etkiler mi?

İLİŞKİLİ HABER

Duvar boyası rengi neye göre seçilir?

BİR YORUM YAPIN 0