Ofis dekorasyonları

20 Ağustos 2018, 08:20
 Ofis dekorasyonları

Eğer sizinde gününüzün büyük bir kısmı ofisinizde geçiyorsa yapmanız gereken ilk şey ofisinizi motivasyonunuzu arttıracak şekilde dekore etmek.

Evimizden çok, nerede zaman geçiriyoruz dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen yer, iş yerimiz yani ofisimiz olabiliyor.

Evimizde kurduğumuz düzeni ve rahat ettirebilecek detayları, iş yerinde yakalıyor olmamız en önemli nokta. Yurt dışında yaygın bir uygulama olan evdeki yaşam alanı gibi bir ofis ortamı tasarlamak ve dekor etmek, olumlu ve daha motive bir şekilde çalışmaya sebep oluyor.

İşe ofis ışıklandırmasından başlayın

Karanlık bir ofisiniz varsa işe ofis ışıklandırmasından başlayabilirsiniz. Çalışma masanız cama değil de, duvara bakıyorsa duvarın rengi çok önemlidir. Işığın nereden geldiğini görmek ve masanızda duran sizi mutlu eden küçük objeler bile sizi motive etmeye yetecektir. 

Bitkilerle nefes alın

Ofisinizi canlı bitkiler ile renklendirmeniz ortama ferahlık ve dinginlik katacaktır. Ofisinizi nasıl dekor ederseniz edin mutlaka bitkiler ile yapacağınız canlılık ruhunuza da fayda sağlayacaktır.

Dekorasyonda kullandığınız renklere dikkat edin

Güçlü motivasyon için gereken ilk şey, kalabalıktan ve karmaşadan uzak bir tasarım yapmaktır. Örneğin, beyaz ve mavi gibi sakin renkler doğru kontrastı sağlayacaktır. Ama renk dengesini doğru ayarlamak dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Çok canlı ve kalabalık renkler sizi ve zihninizi yorabilir. Beyaz ve açık tonlu renkler sizi yormayacaktır. Renk seçimi insanı psikolojik olarak fazlasıyla etkilediğinden, ofis için çok önemlidir.

Ofis mobilyaları ile rahatlığınızı önceliğiniz yapın

Ofis dekorasyonu yaparken nasıl rahat edeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Doğru mobilya seçimi hem rahatınıza hemde sağlığınıza hitap etmeli.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar