Yatak odasında yenilikçi ve estetik bir görünümün kapılarını aralayan yatak başı dekorasyonunda hassas ve özenli davranmak gerekiyor. Peki, yatak başı dekorasyonu nasıl yapılır? Yatak başı dekorasyonunda olmazsa olmazlar nelerdir? Yatak başı dekorasyonunda neler yapılabilir? İşte merak ettiğiniz ayrıntılar haberimizde...

Evin her köşesinde farklı dekorasyon önerilerine ve tarzlarına yer açabilirsiniz. Daha kişisel dokunuşların yer aldığı alanlar, zengin ve tarz sahibi bir dekorasyonu sergilemenize yardımcı olur. Özellikle rahatlık ve huzurun merkezi olarak sembolize edilen yatak odalarında hem zarif hem de konforlu bir alan inşa etmeyi hedefliyoruz. Belirli bir tarza göre seçilen mobilyalarda ufak dokunuşlar yaparak dekorasyonda imza atabilirsiniz. Yatak odalarının temelini oluşturan yatak başı dekorasyonunda doğru adımlar atarak hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Gelin, yatak başı dekorasyonuna dair bilinmesi gereken her şeyi birlikte öğrenelim.

YATAK BAŞI DEKORASYONUNDA NELER YAPILABİLİR?

Yatak odasına adım attığınız andan itibaren ilk dikkat çeken şey yataktır. Yatağın şekli, boyutu ve konumlandırıldığı alan kadar çevresinde yer alan dekoratif ögelerin kullanım şekli de dikkatleri üzerine toplar. Yatak başı dekorasyonuyla alana farklı bir bakış açısı getirebilirsiniz. Örneğin makrome duvar süsleri ile yatak başlarında orijinal bir görünüm elde edilebilir. Farklı ve renk dokuda yapılan makromeler özellikle daha bohem ve bali stili dekorasyonda tercih edilmektedir.

İLİŞKİLİ HABERMakrome duvar süsü nasıl yapılır? Makrome ipinden duvar dekorasyonu

İLİŞKİLİ HABERBali Stili Dekorasyon nedir? Bali Stili Dekorasyon nasıl oluşturulur?

Eğer yatak odanızda aydınlatmayı daha güçlü kılmak ve aynı zamanda loş bir ortam şekillendirmek isterseniz yatak başı dekorasyonunda şık ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. Böylece çarpıcı bir etki oluşturarak yatak odalarınızda sıra dışı bir görünüme kucak açabilirsiniz.

Yatak başlarında uçuş uçuş tüller kullanarak kendinizi özel hissedeceğiniz alanlar şekillendirebilirsiniz. Özellikle 80'li yıllarda popüler hale gelen cibinlikler günümüz dekorasyon stillerinde de karşımıza çıkmaktadır. Birçok dekorasyon tarzıyla uyum yakalayan cibinlikler evlerde hoş dokusuyla vazgeçilmez bir hale gelmiştir.

Küçük yatak odalarında sık sık aynalar kullanarak alana derinlik ve ferahlık katabilirsiniz Özellikle yatak başı dekorasyonunda zarafetin sembolü olan aynalar doğru boyut ve şekilde kullanıldığında dekorasyonunuzda tamamlayıcı bir etki oluşturabilir.

Duvar kağıtları her odada benzersiz bir görünüşün oluşmasını sağlamaktadır. İster klasik ister modern detaylı duvar kağıtlarıyla yatak odalarınızda tercih ettiğiniz tarzı destekleyebilirsiniz. Eğer; yatağınızı konumlandıracağınız alanın boş ve eksik görünmesini istemezseniz yatak başına uygun duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERDuvar kağıdı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Doğanın esintilerini yatak odalarında hissetmek isterseniz; yeşil yapraklı bitkilerle yatak başına dekoratif ögeler yapabilirsiniz. Dilerseniz ışıklandırmalarla da destekleyeceğiniz yaprakları yatak odalarında ve çocuk odalarında kullanabilirsiniz.

Hem işlevsel hem şık bir dekorasyon isterseniz; yatak başı dekorasyonunda açık raflar kullanarak hem kişisel eşyalarınızı yanı başınızda muhafaza edebilir hem de hoş bir sergileme alanı şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz yazılı stickerlar da kullanarak pozitif mesajlarınızı yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

Yatağınızı yerleştireceğiniz alana vurgu yapmak isterseniz; o kısımda koyu renkli bir duvar boyası kullanabilirsiniz. Bu alana zevkinize uygun tablo ve çerçeveler de yerleştirerek harika bir yatak başı dekorasyonunu tamamlamak sizin elinizde!

İLİŞKİLİ HABER

Hz. Yuşa tepesi ve türbesi nerededir? Hz. Yuşa türbesine nasıl gidilir?

İLİŞKİLİ HABER

Araçtan cam filmi soyma yöntemi nedir? Cam film cezası ne kadar?

BİR YORUM YAPIN 0