Ocak ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? 2022 kış ev dekorasyonu

2022'nin başlangıcını temsil eden Ocak ayında evinize şık ve konforlu bir bakış açısı kazandırabilirsiniz. Peki, Ocak ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ocak ayı ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? 2022 kış dekorasyonu nasıl yapılır? 2022 Ocak ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ocak ayında hangi bitkiler dikilir? İşte yanıtlar...

2022'nin ilk ayına 'hoş geldin' dediğimiz şu günlerde kış günlerinin soğuk etkisini de tamamen hissetmeye başladık. Genellikle evlere kapandığımız bu mevsimde yaşam alanımızda konforun üst seviyede olmasını istiyoruz. Küçük dokunuşlarla yaşadığımız mekanı hem daha göz alıcı hem de rahat bir görünüme kavuşturabiliriz. Renklerden dokulara birçok alanda değişik etkiler kullanarak evinizi Ocak ayına hazırlamak isterseniz size harika önerilerimiz var!  Yılın ilk ayında iç ısıtan bir dekorasyon için dikkat edilmesi gerekenleri gelin birlikte öğrenelim.

Kış bahçesi dekorasyonu nasıl yapılır? 2022 Kış bahçesi dekorasyon önerileri İLİŞKİLİ HABERKış bahçesi dekorasyonu nasıl yapılır? 2022 Kış bahçesi dekorasyon önerileri

OCAK AYI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Kış mevsiminde iç ısıtan bir ev dekorasyonu için öncelikle renklerin gücünden faydalanabiliriz. Ocak ayının dokusunu yansıtan etkileyici kırmızılar ve doğanın ana rengi yeşil bu ay dekorasyonda muhteşem bir etkiyi evinize davet edebilir. Dilerseniz turuncu, sarı ve kırmızının tonlarını bir arada kullanarak bütünleyici bir dekorasyona da imza atabilirsiniz.

Öte yandan; krem, beyaz, bej ve toprak tonları da kışın dingin ve ağır duruşunu simgelemektedir. Bu ayın en özel rengi olan Very Peri'de yaz kış fark etmeden dekorasyonda sıklıkla karşımıza çıkacak.

Pantone 2022 yılı rengini seçti! 2022 yılın rengiyle ev dekorasyonu nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERPantone 2022 yılı rengini seçti! 2022 yılın rengiyle ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Dekorasyonun tamamlayıcı etkisi olan dokular da mevsime ve aylara göre değişkenlik göstermektedir. Ocak ayının temasını oluşturan kadife ve yumuşak dokular özellikle salon ve yatak odası dekorasyonunun ruhunu yansıtıyor. İster koltuklarda ister minder ve kırlentlerde kadifeler tercih edebilirsiniz.

Ocak ayı ev dekorasyonu mobilya seçiminde ise daha kullanışlı tercihlerle şıklığı evinizde ağırlayabilirsiniz. Örneğin salon ve oturma odalarında sehpa kullanmak yerine büyük puflara yer verebilirsiniz. Örgü ve yün model puflar mevsime uygun bir tercih olmakla beraber film izlerken ayaklarınızı utabileceğiniz rahat bir alanı da size tanır.

Ev dekorasyonunda puf kullanımı nasıl olmalıdır?İLİŞKİLİ HABEREv dekorasyonunda puf kullanımı nasıl olmalıdır?

Ocak ayının soğukluğunu bastıracak ısınma şekillerinden en estetik olanı belki de şöminelerdir. Sıcacık bir stilin anahtarı olan şömineler bu dönemde hem ısınmanızı kolaylaştıracak hem de salonlarınızda göz kamaştıracak.

Kış aylarında çabuk kararan hava evin içerisinde de aydınlatma ihtiyacının artmasına sebep oluyor. Ocak aylarında tek bir aydınlatma kullanmak yerine evin farklı noktalarında lokal aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Özellikle ampul ışığını sıcak tonlarda seçerseniz ortamın kasvetli görünümünü kırarak daha iç ısıtan bir alana sahip olabilirsiniz.

Yatak odalarında aydınlatma nasıl seçilmeli? Kelvin renk sıcaklığı nedir?İLİŞKİLİ HABERYatak odalarında aydınlatma nasıl seçilmeli? Kelvin renk sıcaklığı nedir?

KIŞ AYLARINDA SPOR YAPMANIN EN İYİ YOLU!

Ocak ayında alışılmışın dışında bir ev dekorasyonu tasarlamak isterseniz kendinize özel bir spor köşesi oluşturabilirsiniz. Soğuyan havalarda evden çıkıp spor yapmak size zor geliyorsa siz de sporu evinize taşıyın! Dilerseniz ayrı bir odayı spor köşesi olarak ayırabileceğiniz gibi çalışma odası, yatak odası ya da salonların ufak bir bölümüne spor köşesi yapabilirsiniz.

OCAK AYI DEKORASYONUNDA HANGİ ÇİÇEKLER KULLANILIR?

Evlere canlı ve ferah bir görünüm getiren çiçekler de dekorasyonun en önemli parçası. Balkon, bahçe, teras ve evin dilediğiniz köşesine Ocak ayı çiçekleri yerleştirerek doğanın etkisine kucak açabilirsiniz. Özellikle bu ay begonya, petunya ve karanfil yetiştirmek en doğru seçim olacaktır.

Kış dekorasyonunda hangi çiçekler kullanılmalı? Kışın evde bakılabilecek bitkilerİLİŞKİLİ HABERKış dekorasyonunda hangi çiçekler kullanılmalı? Kışın evde bakılabilecek bitkiler

Eğer kış mevsiminde bitki bakımı yapmaktan çekiniyorsanız çam ağacına bir taze bir dalı su dolu kavanoza yerleştirerek minimal bir dokunuş yapabilirsiniz. Öte yandan kozalakları etkili bir aksesuar olarak da kullanmak mümkün.

Prenses Diana’nın saçları neden kısaydı? İşte bilinmeyen gerçek...

İLİŞKİLİ HABER

Prenses Diana’nın saçları neden kısaydı? İşte bilinmeyen gerçek...

BİR YORUM YAPIN 0