Sağlıklı yollarla gerçekleştirilen diyet, doğru ve ideal bir kilo vermeye yardımcı olmanın en güzel çözümüdür. Peki hangi öğün aralığında nelere dikkat etmek gerekir? Doğru diyet yapmanın püf noktaları...

Kendinizi şişman hissediyor ve bunun için de diyet yapmaya karar verdiyseniz, bazı kriterlere dikkat etmek sağlıklı ve hızlı kilo verme açısından oldukça önemlidir. Zayıflamak niyetiyle öğün atlamak diyette en sık yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Es geçilen öğün sonrasındaki beslenme saatinde kişi kendini daha fazla aç hissedeceği için daha çok yemek yemek isteyecektir. Bunun gibi benzeri hatalar kilo vermekten çok kilo almaya müsait hale getirir.

diyet kahvaltısı

ZENGİN BİR KAHVALTI ŞART

Sabahki mahmurluğunuzu kıracak kadar basit bir kahvaltı yapmak yerine karbonhidrat ve proteinli yiyecekleri tercih ederek karnınızı doyurabilirsiniz. Buna örnek yiyecekler, tost ve omlet olabilir.

diyet öğle yemeği

ÖĞLE YEMEĞİNE DİKKAT!

Yemek yemeden önce güzel bir sebze çorbası için. Tok tutucu özelliklere sahip olan çorbaları ana yemek olarak yanına da bol yeşillikli salata ile ya da ton balıklı sandviç tercih edebilirsiniz..

diyet akşam yemeği

AKŞAM YEMEĞİ SONRASINDA...

Geceleyin hazımsızlık görülmemesi için sindirimi zor olmayan lifli yiyecekleri tercih edin.  Bol miktarda su tüketmeye gayret edin. Yemek sonrasında da hareket halinde olmaya özen gösterin.

İLİŞKİLİ HABER

Tesettür giyimde lacivert kıyafetler

İLİŞKİLİ HABER

İş yerinde kullanabileceğiniz pratik saç modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Yağ yakan inanılmaz etkili çay tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Karın düzleştiren kür tarifi

BİR YORUM YAPIN 0