Pirinç yutarak zayıflama yöntemi

08 Eylül 2020, 11:22
Pirinç yutarak zayıflama yöntemi

Kadınların zayıflamak ve fit görünmek uğruna denedikleri en ilginç yöntemlerden olan çiğ pirinç yutma ile iştahınızı azaltarak kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Karbonhidrat bakımından zengin olan bu besini tek başına tüketerek hedeflediğiniz kiloyu tutturabilirsiniz. Peki zayıflamak için pirinç nasıl tüketilmeli, pirinç yutarak nasıl zayıflanır? Pirinç yutmak kilo vermeyi kolaylaştırır mı? Pirincin faydaları

Kilo verdiren sağlıklı beslenme diyet listelerinin yanı sıra birtakım besinleri yutarak kilo verme yöntemleri, diyette zayıflama uğruna tercih edilen seçeneklerden biridir. Tıpkı sarımsak yutma gibi pirinç yutarak da zayıflamaya çalışan kadınların deneyip gördüğü ve çoğu zaman olumlu sonuçlar elde ettiği bu yöntem, çabuk acıkan iştahlı kadınların çaresi niteliğindedir. Pirinç yutma yöntemi sayesinde normalde iştahı açık olup sürekli yemek yemek isteyenlerde iştah kesici vazifesi sağlayarak kilo almayı önlediği öne sürülüyor. Vücuttaki toksinlerin arınmasını sağlayan pirinç, içerisinde bol miktarda nişasta bulundurduğu için diyette olsa dahi çok dikkatli tüketilmesi gereken bir besindir. Genellikle akşam yemeklerinde ana öğün olarak tercih edilen pirinç pilavı, normal şartlar altında tüketildiğinde bol kalorili bir yemek türü olduğundan kısa zamanda vücudumuza kilo olarak geri döner. Ancak üzülmeyin! Pirinçten tam anlamıyla verim almak ve tığ gibi incecik olmak istiyorsanız, doktor kontrolü ile ilerlenmesi önerilen pirinç yutarak zayıflama tekniğini kullanabilirsiniz. Pirinçleri yemekte yapıldığı gibi pişirerek değil de çiğ halini yutarak etkili bir diyet programı oluşturabilirsiniz. Hemen hemen her evde hali hazırda bulunan pirinci pişirmeden çiğ bir şekilde yutmanın etkisini sizde görebilirsiniz. Pirinç yutma yöntemi sırasında beslenmenizde dikkat edeceğiniz dengeli ve kaliteli beslenme şekline devam edip, düzenli spor hareketlerini uygulamayı da unutmamalısınız.  Peki hem pirinç tüketerek hem diyet bozmadan nasıl kilo verilir? Pirinç yutmak zayıflatıyor mu? Pirinç yutarak kilo vermenin sırrı nedir? Çiğ pirinç yutarak kilo verme...

İNANILMAZ YÖNTEM! PİRİNÇ SÜTÜ İLE KİLO VERMENİN YOLLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

PİRİNÇ YUTMAK GERÇEKTEN KİLO VERDİRİYOR MU?

pirinç yutmak zayıflatır mı?

Zayıflama diyetlerinde olduğu gibi  direkt olarak kilo verdirmeyen ancak çiğ olarak yutulduğunda iştah kapatma etkisi olan pirinç, sabahın erken vakitlerinde tüketildiği zaman gün boyu iştah kesmeye yardımcı olacaktır. Özellikle de adet dönemindeki kadınların nefsiyle en çok mücadele ettiği tatlı krizlerinin bir anda son bulmasına yarayan pirinç yutma tekniği ile sürekli yemek yeme isteğinizi önleyecek ve böylelikle fazla kilo alımının önüne çok kolay bir şekilde geçmiş olacaksınız.

Hızlı ve etkili yöntemlerle zayıflamanıza yardımcı olacak çiğ pirinç yutma ile fark edilir bir incelme sağlayabilirsiniz.

SARIMSAK YUTARAK KİLO VERME HABERİ İÇİN TIKLAYIN

KİLO VERMEK İÇİN GÜNDE NE KADAR PİRİNÇ YUTULMALI? PİRİNÇ YUTARAK ZAYIFLAMA YÖNTEMİ...

İştah kapatan pirinç yöntemini uygulayacaksanız, pirinç tüketimine her gün birer birer arttırarak başlamalısınız. İlk gün 1 pirinç yutarken sonuncu günde 30 pirinç yutmalısınız. Daha sonrasında ise arttırdığınız gibi birer birer azaltma uygulamalısınız. Son aşamada pirinç kürü 60 gün devam etmiş olacak.

Pirinci 1 bardak ılık su ile yutup daha sonra yeniden 1 bardak daha ılık su içmeniz gerekiyor. 

Pirinç yutmak kilo verdirir mi

PİRİNÇ YUTMAK KAÇ KİLO ZAYIFLATIYOR?

Her konuda olduğu gibi herkesin bedeni ya da sağlığı bir olmadığı gibi tüketilen yiyeceklerin artısı ya da eksisi bir olmuyor. Kilo verdiren pirinç yutma yönteminde yukarıda bahsedilen kurallara uyulduğu zaman sonuç her ne kadar farklı çıkabilecek olsa da genelde yaklaşık olarak 2 ay kadar bir sürede 8-14 arası zayıflayabilirsiniz. Eğer olumlu bir sonuç elde edip yeniden ve daha çok zayıflamak istiyorsanız kürü uygulamak için en az 3 ay geçmesini beklemelisiniz.

HANGİSİ SAHA SAĞLIKLI BEYAZ PİRİNÇ Mİ ESMER PİRİNÇ Mİ?

Esmer pirince göre içerisinde daha fazla demir maddesi bulunan esmer pirinç, vücut içerisinde oksijen dolaşımını kolaylaştırmasının yanı sıra karbonhidratın yağ olarak birikme ihtimali daha azdır. Beyaz pirince göre daha fazla lif barındıran esmer pirinç, diyet yapan kimseler için daha uygundur.

Sadece diyet için olmayıp aynı zamanda bağırsak sağlığını koruma ve kolon gibi kanser rahatsızlıklarına yakalanma gibi risklere iyi gelen esmer pirinç daha tercih edilebilir bir seçenektir. Beyaz pirinç ile esmer pirincin besin değerleri ise şöyle...

Esmer pirinç ile Beyaz pirinç besin değeri

TOK TUTAN PİRİNÇ PİLAVI TARİFİ İÇİN TARİFİ TIKLAYIN

PİRİNÇ LAPASI YİYEREK KİLO VERİLİR Mİ? PİRİNÇ LAPASI DİYETİ

Pirinç yutmanın haricinde uygulayabileceğiniz pirinç lapası diyet tekniği ile 1 haftada yaklaşık 3 kilo zayıflamanız da mümkündür. Toplum içerisinde pek bilinmeyen ancak zayıflatmada etkili olan pirinç lapası diyetinin bir diğer adı da 'Karbonhidrat diyeti'dir. Tadı pek hoş olmayan ancak pratik yapımı ve kilo verdirici etkisi ile denenmeye değer olan pirinç lapası diyeti ile kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yağ yakıcı enzimler ile liflerin lapa şeklinde tüketilmesi ince bir beden sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

Pirinç yutarak zayıflama

PİRİNÇ LAPASI DİYETİ İLE NASIL ZAYIFLANIR?

Pirinç lapası tarifi: 1 kiloluk pirinci iyice yıkayarak taşlarından temizleyin. Daha sonra ortalama 20 dakikalık bir süre ile kaynar suda haşlayın. Biraz tatlanması için karabiber, kimyon, nane gibi baharatlar ekleyebilirsiniz.

Karbonhidrat ağırlıklı olan bu diyeti uygularken proteine fazlaca yer vermek kilo yapacağından dolayı bol yeşillikli salata ve sebze yemekleri önerilmektedir. Ara öğünlerde meyve ya da kuruyemiş yiyerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

3 öğün tüketeceğiniz pirinç lapası diyetinde günlük 2 litre su tüketmeli ve yarım saatlik egzersiz hareketleri uygulamalısınız.

PİRİNÇ SÜTÜNÜN ÖZELLİKLERİ NELER? PİRİNÇ SÜTÜ KİLO VERDİRİR Mİ?

Sindirimi kolay ve besleyici değeri oldukça yüksek olan pirinç sütü, günün başlangıcında tüketildiği zaman yorgun olan vücudu bile dimdik ayağa dikerek enerjik olmanızı sağlar. Normal hayatta tüketmeye alışık olduğumuz sıradan sütlere göre çok daha yararlı olan pirinç sütü kalorisi az olması nedeniyle sık tüketilebilecekler arasında yerini zirveye bırakıyor.

Yağı yok denecek kadar az olan pirinç sütü 1.5 gram yağ bulundurur. İçerisinde doymuş yağı olmayan pirinç sütünü her gün bir bardak kadar tüketmek hem sağlık hem diyet açısından uygun olacaktır. 

Pirinç sütü ile zayıflama

PİRİNÇ SÜTÜNÜN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ:

Dergide yayınlanan bir çalışmaya göre, pirinç sütündeki D vitamini kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Pirinç sütü ise içindeki yağları azaltan kalsiyum ve D vitamini bakımından yararlıdır. Kolay sindirilen ve yağ yakımına neden olan pirinç sütü ile diyet desteği sağlayabilirsiniz.

Çiğ pirinç diyeti

PİRİNCİN FAYDALARI NELERDİR?

- İçerisinde gluten bulundurmadığı için kişi üzerinde alerjik etki oluşturmaz. Toplum içerisinde pek çok kimse gluten hassasiyetinden dolayı bazı yiyecekleri yiyemez. Bu anlamda pirinç iyi bir destektir.

- Kabuğu çıkmış olan beyaz pirincin lif oranı epey derecede azaldığından ishal sorununa iyi geldiği bilinmektedir.

- Sporcuların güne enerjik başlamaları ve karbonhidrat ihtiyaçlarını karşılamada etkisi büyüktür.

- Güçlü antioksidan kaynağı bakımından kalp ve hastalıklarına karşı iyi gelmektedir.

- Yüksek kan basıncı veya hipertansiyon rahatsızlığı ile karşı karşıya kalanlar için ideal bir gıdadır.

- İleri yaşta görülen Alzheimer hastalığına karşı koruyucu etkisi vardır.

- Bağırsak sağlığına iyi gelerek sindirim dostu besinlerdendir.

KİLO VERDİREN 5 GÜNLÜK PİRİNÇ DİYETİ! PİRİNÇ DİYETİ İLE KİLO VERME

beyaz pirinç ile esmer pirinç

1. GÜN

Sabah: 1 bardak maden suyu, 1 tane elma, elma pektini
Öğle: Dana eti (1 yemek kaşığı yağ ile sotelenip içine kırmızı biber, 40 gr pirinç ile pişmeli), Salata (yeşillik, salatalık, havuç ve domates eklenmeli elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı yağ ile yapılmalı), 1 tane elma
Ara öğün: 1 kase elma ve yoğurt karışımı, 1 bardak yeşil çay
Akşam: 40 gr haşlanmış pirinç, 40 gr kaşar peyniri, 1 tane elma (Hepsi harmanlanıp 1 yemek kaşığı soya ve 1 yemek kaşığı sıvı yağ ile yapılmalı)

2. GÜN

Sabah: 1 bardak maden suyu, 1 tane elma, elma pektini
Öğle: 40 gr haşlanmış pirinç, 1 tane rende elma, 30 gr tavuk eti, 40 gr bezelye, salata
Ara öğün: 1 bardak yeşil çay, 1 kase elma ve yoğurt kürü
Akşam: 1 tane elma, 1 tane domates, 50 gr haşlanmış pirinç.

3. GÜN

Sabah: 1 bardak maden suyu, 1 tane elma, elma pektini
Öğle: 150 gr ızgara balık, (50 gram pirinç, 1 adet elma, 1 kaşık krema kürü), salata
Ara öğün: 1 bardak yeşil çay, 1 kase elma ve yoğurt karışımı
Akşam: 1 tane rende elma, 1 kaşık soya sosu, 2 yemek kaşığı yağsız lor peyniri, yarım bardak süt, 50 gr pirinç (hepsi karıştırılmış olacak)

Pirinç yutarak zayıflama tekniği

4. GÜN

Sabah: 1 bardak maden suyu, 1 tane elma, elma pektini
Öğle: 1 tane elma, 50 gr haşlanmış pirinç, 30 gr dana eti sotelenmeli ve içine 1 kaşık krema eklenip pişirilmeli
Ara öğün: 1 bardak yeşil çay, 1 kase elma ve yoğurt karışımı
Akşam: 50 gr haşlanmış pirinç, 1 tane rende elma, 1 dilim az yağlı beyaz peynir, (soya sosu ve 1 çay kaşığı sıvı yağ ile beraber pişmiş olacak)

5. GÜN

Sabah: 1 bardak maden suyu, 1 adet elma, elma pektini
Öğle: 1 adet elma, 50 gram haşlama pirinç, 150 gram mantar, 80 gram beyaz et
Ara öğün: 1 bardak yeşil çay, 1 kase elma ve yoğurt karışımı
Akşam: 1 adet rendelenmiş elma, yarım avokado (İki meyvede doğranmalı ve üzerine limon suyu ve zeytinyağı 1 çay kaşığı kadar eklenip tüketilmeli), 50 gram haşlanmış pirinç.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
53 Yorum Var
 • Elif 3 ay önce Şikayet Et
  2 kez denedim.Gerçekten işe yarıyor. İştahı cok kesiyor ve tatlı krizini yok ediyor. Ama bol su icmek gerekiyor. Su an 3. kez yapiyorum (Yılda 1 olarak) Bu sefer az su ictigim icin sanirim başım ve midem agridi. Daha oncekilerde nisan -mayis aylarinda yapmistim.Gunler uzundu ve daha cok su iciyordum. O yuzden su an birakicam.
  Cevapla
 • Merve 3 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten aklım ermedi kilo veriliyor mu yani. Kaç kilo verdiniz spor ve diyetle desteklediniz mi
 • Pinar 7 ay önce Şikayet Et
  Ben size sunu diyim sabahlari cayi sekersiz icceksin cikolata jios dondurma keke vs yemicksin hro yesillik yiyeceksin semiz.otunu cig yada yemegini marul roka kabak mantoso vs ekmek yok yads migde eksimesin die az yiceksin ve bol su al sana zayiflama
  Cevapla
 • Umran 11 ay önce Şikayet Et
  Ise yaramadı kusura bakmayın 77 kiloydum 81 oldm sayesinde
  Cevapla
 • Gaye 11 ay önce Şikayet Et
  Yorumlari okudum ve aklim ermedi. Aksam bol tereyağli şehrieli mis gibi pilav seker yukseltip mide ağritmior.(belki de sayi olarak bir tabaga sigar 200 tane princ tanesi daha fazla degilse), ama 30tane princ bi kasiga sigar ve seker yukseltip mide agritir.
  Cevapla
 • Gülce 1 yıl önce Şikayet Et
  Annem şeker hastası haftada 3 gün pılav yer bişey olmaz günde 5 5 yutsak nolur ki 1 2 fln az gelır 30 uda fazla gelir misali ama denıyecegım yınede
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun