Yalnızca eczanelerde satılan Ketoral şampuan saç mantarından saç dökülmelerine kadar birçok alanda kullanılan bir ilaç. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Ketoral Medikal şampuan fiyatı nedir? Tüm soruların yanıtı bugünkü haberimizde.

Saç problemleriyle ilgili dermatologların mutlaka önerdiği Ketoral şampuanın etken maddesi, Ketokonazol‘ dur. Ketoral Medikal Şampuan, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir medikal şampuandır. Genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu  kıllı veya  yağlı deri bölgelerinde görülen kaşıntılı cilt döküntüsü (seboreik dermatit), saçkıran, saçlı derinin mantar hastalığı tedavisinde  kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıkların neden olduğu belirtileri kısa sürede gidermede etkili olan Ketoral şampuan sadece eczanelerde satılıyor. Kullanırken gözünüze ve ağzınıza temas ettirmemeniz gereken bu şampuan, eğer kazara olduğunda da bol suyla yıkayın.

İLİŞKİLİ HABERTresan ısırgan otlu şampuan ne işe yarar? Tresan ısırgan otlu şampuan nasıl kullanılır

Kullanmadan önce mutlaka uzman doktorunuza danışmanız gereken Ketoral şampuan, kepeklenme veya deride iri kabuklanmaların önlenmesinde de oldukça başarılıdır. İçerisindeki ph değeri 6 olan Ketoral şampuan, Bilim İlaç Sanayi tarafından piyasaya sürülmektedir. Aşırı yağlı saçlı deri tedavisinden saçlı deride oluşan kabuklanmalarına, Mantarların deri üzerinde çoğalmasını önlemeden genetik sebepli saç dökülmesi tedavisine kadar birçok alanda kullanılır.

İLİŞKİLİ HABERSebirox şampuan nedir ve ne işe yarar? Sebirox şampuanın kullanım rehberi

KETORAL ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Öncelikle doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız saçınızın veya derinizin hastalıklı bölgesini su ile ıslatın ve ilacı uygulayın. Parmak uçlarınızla yavaşça masaj yaparak  köpürtün. 3-5 dakika bekletin. Bol su ile durulayın. Bir yıkama için bir avuç içi kadar şampuan yeterlidir. Seboreik dermatit ve saçlı derinin mantar hastalığı tedavisi için: ilk tedavi başlangıcında haftada 2 gün;  2 haftadan 4 haftaya kadar haftada 3 ya da 4 gün kullanın.

KETORAL ŞAMPUAN NE KADAR?

Medikal ürün olduğu için eczanede satılan Ketoral şampuanın fiyatı 15,34 TL' dir. Reçete ile alındığında miktarın bir kısmını sigortanız karşılamaktadır.

İLİŞKİLİ HABER

Epoksi nedir? Epoksiyle tasarım nasıl yapılır, epoksi nasıl kullanılır?

İLİŞKİLİ HABER

Tam bir hilekar sakın yemeyin! Köygöçüren mantarının zararları nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 18

Selim 1 ay önce

Vitiligo ya faydalımı

İbraim 7 ay önce

Bende 25 seneden fazladır gitmeyen vücut lekeleri var. Sürekli bölge değiştiren türde lekeler. Sanırım bi çeşit virüs ama bulaşıcı değil Sadece ketoral hafifletiyor. Ama yinede tam çözüm değil. Ketorali seviyorum. Hergün kullanıyorum. Hem şampuanını hem kremini.

Toplam 1 beğeni

Selim 1 ay önce

Vitiligo mu abi

Toplam 0 beğeni

Necat 7 ay önce

Bende kullanmaya tekrar başladım önceden kullanmistim iyi gelmisti

Toplam 1 beğeni

Mehmet Y. 7 ay önce

Ben Almanya’dan yazıyorum bundan 5-6 sene önce aldım vücudumda beyaz renkte lekeler ve kaşıntı vardı 100ml KONAZOL bitmeden hepisinden kurtuldum ve o günden beride daha çıkmadı şükürler olsun !!!!!

Toplam 1 beğeni

Selim 1 ay önce

Vitiligo mu vardı

Toplam 0 beğeni

Bcinar 9 ay önce

Bu şampuanı ben 20 gündür 3 günde 1 olacak şekilde kullanıyorum. Başımdaki iltihaplı yaralar geçti. En önemlisi artık saç dökülmem çooook az.

Toplam 1 beğeni

Burak 8 ay önce

Saç dökülmesine gerçekten iyi geliyor mu

Toplam 3 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun