Hamile kalmak için okunabilecek etkili dua ve sureler! Hamilelik için denenmiş manevi reçeteler

"Ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim" hadis-i şerifini göz önünde bulundurduğumuzda hem ahlaklı bir nesil yetiştirmek hem de salih bir evlat sahibi olmak için Allah (c.c)'dan hayırlı bir çocuk istenmelidir. Peki hamile kalmak için hangi dua ve sureler okunur? Hamilelik için Meryem Suresi ve en etkili hamilelik dua ve sure önerileri...

Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu isteklerini gerçekleştirebilmeleri için kapı kapı çare aradıkları o dönemlerde, her ne kadar tıbbi yöntemlerle tedaviler uygulansa da sonuç olumsuz olabiliyor. Her şeyden önce Allah (c.c.)'dan hayırlısı istenmelidir. Kişi, her yolu denedikten sonra yine çocuk sahibi olamıyorsa da Allah'a tevekkül etmeli ve yeise kapılmamalıdır. Tıbbi gereklilik ve yöntemler uyguladıktan sonra Salih bir niyetle dualar okunabilir. Çocuk sahibi olmak için kesinlikle şu dua okunmalıdır diye bir sure ya da dua olmasa da okunması tavsiye edilebilir duaları sizlere derledik.

Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleriİLİŞKİLİ HABERHamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleri

HZ. ZEKERİYA (A.S)'IN EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ETTİĞİ DUA:

Meryem suresi

Meryem suresi

Meryem suresi

Meryem suresi

Anlamı(Zekeriyya) Dedi ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.”

(Meryem Suresi, 3-6)

Meryem Suresi

Meryem Suresi

Anlamı: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38)

Hz. MeryemİLİŞKİLİ HABERHz. Meryem'in doğumu nasıl oldu? Allah'a adayışın sembolü: Hz. Hanne'nin duası

bebek isteme duaları

bebek isteme duaları

HAMİLE KALMAK İÇİN OKUNACAK ETKİLİ DUA VE SURE ÖNERİLERİ

Hayırlı bir evlat sahibi olmak isteyen çiftlerde hamile kalmak için okunması tavsiye edilebilir duaları sizler için derledik. En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi'yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir:  “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”

Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher zamanında kıbleye dönük bir şekilde okuyabilir. Daha sonra 7 defa Ayetel Kürsi ve sonrada 1 defa Türkçe meali okunabilir.

  • 41 ADET HURMAYA MERYEM SURESİ...
  • Hayırlı bir evlat sahibi olmak ve hamile kalmak için Meryem Suresinin okunabileceği tavsiye edilen kaynaklardan elde edilenlere göre; 41 adet hurmanın hepsine ayrı ayrı 'Meryem Suresi' okunabilir. Bu esnada hangi niyet üzerine okunursa o niyet geçerli olur. Bu hurmalar hamile kalmak isteyen kişiye yedirilir.

Eczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde hamilelik testi yapılışıİLİŞKİLİ HABEREczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde hamilelik testi yapılışı

HAYIRLI EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ESMAÜL HÜSNA ZİKİRLERİ

esmaülhüsna zikirleri

esmaülhüsna zikirleri

Allahumme Ya Evvelü; hamile olmak niyetiyle 100 defa okunabilir. Allahumme Ya Mubdiu; 99 defa düşük riski olan anne adaylarının bebeklerini kaybetmemeleri için okunabilir. Allahumme Ya Mucib; 60 defa okumak Alah (c.c)'un izniyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir. Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 defa okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)'un izniyle kabul olur. Allahumme Ya Varis; 707 defa okunduğunda, Allah (c.c)'un izniyle hayırlı bir çocuk sahibi olunabilir.

Kır düğünü için en güzel saç modeli hangisi? 2022 muhteşem kır düğünü saç modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Kır düğünü için en güzel saç modeli hangisi? 2022 muhteşem kır düğünü saç modelleri
2022 pasaportsuz kimlikle gidilebilen ülkeler hangileridir? Kimlikle hangi ülkelere gidilir?

İLİŞKİLİ HABER

2022 pasaportsuz kimlikle gidilebilen ülkeler hangileridir? Kimlikle hangi ülkelere gidilir?
İngiliz Kraliyet ailesinin bilinmeyen moda kuralları

İLİŞKİLİ HABER

İngiliz Kraliyet ailesinin bilinmeyen moda kuralları
Hamilelikte açılma olduğu nasıl anlaşılır? Hamilelikte açılma hissedilir mi?

İLİŞKİLİ HABER

Hamilelikte açılma olduğu nasıl anlaşılır? Hamilelikte açılma hissedilir mi?

BİR YORUM YAPIN 38

3 ay önce

41 Meryem süresini hurmaların üstüne kendimiz okusak olur mu cvp yazın lütfen çok acil

Toplam 4 beğeni

Nevin 3 ay önce

Bu paylaşımı yapan kimse Allah razı olsun

Toplam 4 beğeni

Misafir 4 ay önce

Sayfada belirtilen Meryem suresi 3 6 ayetini bir elmanın üzerine 14 defa okuyun ve bunu samimi bir şekilde inanarak yapın sonra da bu elmayı yiyin Allah'ın izniyle olacaktır. Bu uygulama ile çocuk sahibi olanlar çok mutlu oldular.

Toplam 5 beğeni

Deniz 4 ay önce

41 Meryem suresi mı okunacak kendim okusam olmaz mı yoksa başka kisilermi okuyacak hurmayı da her gün eşimle birer tanemi yiyeceğiz yoksa hepsini birgundemi bitireceğiz

Toplam 5 beğeni

Emine 10 ay önce

Meryem suresi 4 sayfadir kuran da hepsini okumamiz lazim yoksa belirli yerleri var

Toplam 6 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun