'Ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim' hadis-i şerifini göz önünde bulundurduğumuzda hem ahlaklı bir nesil yetiştirmek hem de Salih bir evlat sahibi olmak için Allah (c.c)'dan hayırlı bir çocuk istenmelidir. Peki hamile kalmak için hangi dua ve sureler okunur, çocuk sahibi olmak için etkili dualar! Hamilelik için Meryem Suresi ve en etkili hamilelik dua ve sure önerileri...

Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu isteklerini gerçekleştirebilmeleri için kapı kapı çare aradıkları o dönemlerde, her ne kadar tıbbi yöntemlerle tedaviler uygulansa da sonuç olumsuz olabiliyor. Her şeyden önce Allah (c.c.)'dan hayırlısı istenmelidir. Evin çocuk sesleriyle dolu olması ya da anne baba olmanın vereceği heyecan insanlarda tarifi mümkün olmayan hisleri sağlıyor gibi görünebilir öyledir de ama her yolu denedikten sonra olmuyorsa da Allah'a tevekkül edilmeli ve takıntı yapılmamalıdır. Hayırlısı istendikten sonra tıbbi gereklilik ve yöntemler uyguladıktan sonra Salih bir niyetle dualar okunabilir. Çocuk sahibi olmak için kesinlikle şu dua okunmalıdır diye bir sure ya da dua olmasa da okunması tavsiye edilebilir duaları sizlere derledik.

İLİŞKİLİ HABERHamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleri

HZ. ZEKERİYA (A.S)'IN EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ETTİĞİ DUA:

Meryem suresi

Meryem suresi

Anlamı(Zekeriyya) Dedi ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.”

(Meryem Suresi, 3-6)

Meryem Suresi

Anlamı: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38)

İLİŞKİLİ HABERHz. Meryem'in doğumu nasıl oldu? Allah'a adayışın sembolü: Hz. Hanne'nin duası

bebek isteme duaları

HAMİLE KALMAK İÇİN OKUNACAK ETKİLİ DUA VE SURE ÖNERİLERİ

Hayırlı bir evlat sahibi olmak isteyen çiftlerde hamile kalmak için okunması tavsiye edilebilir duaları sizler için derledik. En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi'yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir:  “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”

Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher zamanında kıbleye dönük bir şekilde okuyabilir. Daha sonra 7 defa Ayetel Kürsi ve sonrada 1 defa Türkçe meali okunabilir.

  • 41 ADET HURMAYA MERYEM SURESİ...
  • Hayırlı bir evlat sahibi olmak ve hamile kalmak için Meryem Suresinin okunabileceği tavsiye edilen kaynaklardan elde edilenlere göre; 41 adet hurmanın hepsine ayrı ayrı 'Meryem Suresi' okunabilir. Bu esnada hangi niyet üzerine okunursa o niyet geçerli olur. Bu hurmalar hamile kalmak isteyen kişiye yedirilir.

İLİŞKİLİ HABEREczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde hamilelik testi yapılışı

HAYIRLI EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ESMAÜL HÜSNA ZİKİRLERİ

esmaülhüsna zikirleri

Allahumme Ya Evvelü; hamile olmak niyetiyle 100 defa okunabilir. Allahumme Ya Mubdiu; 99 defa düşük riski olan anne adaylarının bebeklerini kaybetmemeleri için okunabilir. Allahumme Ya Mucib; 60 defa okumak Alah (c.c)'un izniyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir. Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 defa okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)'un izniyle kabul olur. Allahumme Ya Varis; 707 defa okunduğunda, Allah (c.c)'un izniyle hayırlı bir çocuk sahibi olunabilir.

İLİŞKİLİ HABER

Bebeklerde zeka arttıran besinler! Hamilelikte bebeğin zeki doğması için ne yenir, ne yapılır?

BİR YORUM YAPIN 7

Yağmur 1 hafta önce

Rabbim başta ben olmak üzere Allah'ım sen isteyen herkese hayırlı evlat nasip et Amin

Toplam 1 beğeni

MMüslüm 1 hafta önce

Amin inşallah

Toplam 0 beğeni

Şaha 2 hafta önce

Evlenmek isteyenler için varmi

Meryem 1 ay önce

Gerçek ten hamile kaldınız mı hangi duayı okudunuz

BERSU ÇAVDAR 9 ay önce

ALLAH(C.C) Evlendiğimde Bana Ve Çocuk Sabihi Olmak İsteyen Herkese NASİP ETSİN AMİN

Toplam 24 beğeni

Yasemin 2 ay önce

Amin

Toplam 0 beğeni

Bahar Çiçek 1 yıl önce

Aslan burcu Kahve

Toplam 11 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun