'Ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim' hadis-i şerifini göz önünde bulundurduğumuzda hem ahlaklı bir nesil yetiştirmek hem de Salih bir evlat sahibi olmak için Allah (c.c)'dan hayırlı bir çocuk istenmelidir. Peki hamile kalmak için hangi dua ve sureler okunur? Hamilelik için Meryem Suresi ve en etkili hamilelik dua ve sure önerileri...

Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu isteklerini gerçekleştirebilmeleri için kapı kapı çare aradıkları o dönemlerde, her ne kadar tıbbi yöntemlerle tedaviler uygulansa da sonuç olumsuz olabiliyor. Her şeyden önce Allah (c.c.)'dan hayırlısı istenmelidir. Her yolu denedikten sonra olmuyorsa da Allah'a tevekkül edilmeli ve takıntı yapılmamalıdır. Hayırlısı istendikten sonra tıbbi gereklilik ve yöntemler uyguladıktan sonra Salih bir niyetle dualar okunabilir. Çocuk sahibi olmak için kesinlikle şu dua okunmalıdır diye bir sure ya da dua olmasa da okunması tavsiye edilebilir duaları sizlere derledik.

İLİŞKİLİ HABERHamilelikte bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualar ve esmaül hüsna zikirleri

HZ. ZEKERİYA (A.S)'IN EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ETTİĞİ DUA:

Meryem suresi

Meryem suresi

Anlamı(Zekeriyya) Dedi ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.”

(Meryem Suresi, 3-6)

Meryem Suresi

Anlamı: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38)

İLİŞKİLİ HABERHz. Meryem'in doğumu nasıl oldu? Allah'a adayışın sembolü: Hz. Hanne'nin duası

bebek isteme duaları

HAMİLE KALMAK İÇİN OKUNACAK ETKİLİ DUA VE SURE ÖNERİLERİ

Hayırlı bir evlat sahibi olmak isteyen çiftlerde hamile kalmak için okunması tavsiye edilebilir duaları sizler için derledik. En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi'yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir:  “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”

Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher zamanında kıbleye dönük bir şekilde okuyabilir. Daha sonra 7 defa Ayetel Kürsi ve sonrada 1 defa Türkçe meali okunabilir.

  • 41 ADET HURMAYA MERYEM SURESİ...
  • Hayırlı bir evlat sahibi olmak ve hamile kalmak için Meryem Suresinin okunabileceği tavsiye edilen kaynaklardan elde edilenlere göre; 41 adet hurmanın hepsine ayrı ayrı 'Meryem Suresi' okunabilir. Bu esnada hangi niyet üzerine okunursa o niyet geçerli olur. Bu hurmalar hamile kalmak isteyen kişiye yedirilir.

İLİŞKİLİ HABEREczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde hamilelik testi yapılışı

HAYIRLI EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ESMAÜL HÜSNA ZİKİRLERİ

esmaülhüsna zikirleri

Allahumme Ya Evvelü; hamile olmak niyetiyle 100 defa okunabilir. Allahumme Ya Mubdiu; 99 defa düşük riski olan anne adaylarının bebeklerini kaybetmemeleri için okunabilir. Allahumme Ya Mucib; 60 defa okumak Alah (c.c)'un izniyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir. Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 defa okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)'un izniyle kabul olur. Allahumme Ya Varis; 707 defa okunduğunda, Allah (c.c)'un izniyle hayırlı bir çocuk sahibi olunabilir.

İLİŞKİLİ HABER

Bebeklerde zeka arttıran besinler! Hamilelikte bebeğin zeki doğması için ne yenir, ne yapılır?

BİR YORUM YAPIN 19

Hatice turk 3 hafta önce

Benim hiç cocuk olurmuyom sizde bir dua et allah razı olsun sizden

Toplam 4 beğeni

Gülsüm 4 hafta önce

Meryem suresini 41 adet hurmanın üzerine okuyup Bir günde mi yememiz lazım

Toplam 5 beğeni

Gülsüm 4 hafta önce

Meryem süresini 41hurmaya okuyup hepsini bir günde mi yememiz lazım.

Toplam 1 beğeni

Zeynep 1 ay önce

Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasıp etsın isteyenlerin kucağını boş bırakmasın önce diğer müslüman kardeşlerim için sonra da benım için hayırlı evlatlar versın Rabbim amin

Toplam 29 beğeni

Derya 1 ay önce

Amin rabbim yardımcımız olsun

Toplam 0 beğeni

gul 2 ay önce

rabbim herkese hayırlı evlat versin

Toplam 11 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun