Uykudan uyandığınızda elinizde ya da ayağınızda kına yakıldığını gördüyseniz ve bu kınayı sizin ya da tanıdığınız kimsenin yakmadığını da düşünüyorsanız bu durumun farklı açıklamaları olabilmektedir. Tıbbi ve dini olmak üzere iki açıdan ele alındığında bazı değişik görüşler ortaya çıkmaktadır. Peki uykuda kına yakılması ne demek? İslam'a göre elinde ya da ayağında kına lekesiyle uyanmak...

Gündelik yaşantımız içerisinde anlatılanlara göre, bazı kimselerin sabah uyandıkları zaman elleri ya da ayaklarının kınalanmış bir şekilde olduğu bilinir. Eğer o kişi eline ya da vücuduna kına yakmadığından emin ise veyahut bir başkasının şakasına bile olsa böyle bir davranış sergilemeyeceğini biliyorsa bu durum onu biraz korkutabilir. Çünkü halk arasında uykuda kınalanma ile ilgili görüşlerin farklı kişilere göre yorumlanması hatta abartılarak o kişinin cinlerin düğününe katılıp orada kınaladığını bile söyleyenler olabilmektedir. Rüyada vücudunun çeşitli bölgelerinde kına yakılmış olan kimsenin bu durumu ile ilgili tıbbi ve dini açıdan olmak üzere iki şekilde görüşü vardır. İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun programına bağlanan bir kimseden yola çıkarak, Nihat Hatipoğlu'nun rüyada kına yakılmasının ne anlama geldiği hakkındaki görüşünü sizlere derledik.

İLİŞKİLİ HABERRüyada görülen sembollerin anlamları! Rüya kime anlatılmalı?

UYKUDA KINA YAKILMASI NE DEMEK? CİNLER KINA YAKAR MI?

İnsanın ruhu uyku halindeyken  vücuttan çıkıp değişik alemleri dolaşmaktadır. Bu anlamda baktığımızda rüya da vücuda döndükten sonra geri kalmışların kalıntısıdır. Melek alemini, insan alemini ve cin alemini dolaşan ruh, rüya olarak dolaylı yoldan karşımıza çıkar.

Dolaşan ruh dönerken o gezdiği yerlerden bazı ilerin vücutta çıkmasına neden olur. Bu izler kına ya da daha farklı belirtiler halinde de ortaya çıkabilir. Bu durumun dini açıdan hiçbir kesinliği olmasa da muhtemel görüş bu şekildedir.

İLİŞKİLİ HABERKarabasan nedir, karabasan niye gelir? Hamilelikte karabasan çökmesi! Karabasan için dua

RÜYADA KINA GECESİ GÖRMEK! RÜYADA KINA GECESİNİN OLDUĞUNU GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyasında kına gecesinin yapıldığını görmek, rüyayı gören kişi için gösteriş manasına gelmektedir. Rüya sahibinin hem kendine hem de ailesinin yaşamına karşı oldukça özenli olduğuna delalet etmektedir. Bir başka rüya yorumuna göre ise o kişinin titiz ve düzenli olmasına yorulmaktadır.

İLİŞKİLİ HABERGece yatmadan önce okunacak dua ve sureler! Uyumadan önce yapılacak sünnetler

İLİŞKİLİ HABER

Teheccüd namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? Teheccüt namazı kılınışı

İLİŞKİLİ HABER

Sünnete göre tırnak kesme adabı ve sırası! Gece tırnak kesilir mi? Tırnak kesme günleri

İLİŞKİLİ HABER

Rüyada kız çocuğu görmek ne anlama gelir? Diyanete göre rüyada kız çocuğu görmek...

BİR YORUM YAPIN 1

adem büyük 4 ay önce

uykudan sonra elde kınayla kalmak uzaylılar tarafından kaçırıldınız anlamına geliyor ( ufo ) kaçırılma vakaları bunun için youtubeda farah yurdözü var izleyin arkadaşlar

Toplam 1 beğeni