Müslüman alemi açısından büyük önem taşıyan üç aylar başlangıcı, yeni yıl için de araştırılıyor. İslam aleminin dört gözle beklediği 2022 üç aylar tarihi ile ilgili resmi açıklama geldi. Peki gözlerin çevrildiği üç aylar ne zaman başlıyor?

İslam dinindeki en önemli günleri içinde barındıran Üç Aylar, Hicri Takvim’e göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. İçerisinde özel geceleri barındıran Üç Aylar’ın bu sene ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Duaların edildiği ve faziletinin büyük olduğu üç aylar Diyanet tarafından 2022 Dini Günler Takvimi de yayınlandı. Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2022 Dini Günler Takvimi ile Üç aylar başlangıcı!

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği üç aylarda, oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelinmesi tavsiye ediliyor.

İLİŞKİLİ HABERÜç aylar orucuna nasıl niyet edilir, ne zaman tutulur? Üç aylar orucunun faziletleri

2022 ÜÇ AYLAR TAKVİMİ:

3 aylar, 2022 yılında Receb ayının ilk günü olan 2 Şubat günü başlayacak.

3 ayların başlangıcından sonra ilk kandil, Receb ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandili ile 3 Şubat Perşembe gerçekleşecek.

Miraç Kandili 27 Şubat günü, Berat Kandili ise 17 Mart günü idrak edilecek. Gelecek yıl Ramazan ayı ise 2 Nisan'da başlayacak.

BİR YORUM YAPIN 0