Pek çok kadın evinin pırıl pırıl olması için saatlerce temizlik yapar. Ancak bazen farkından olmadan bazı temizlik hataları yapılır. İşte sizlere temizlikle ilgili doğru bilinen yanlışlar....

Temizlik, evin hem güzel görünmesine hem de aile bireylerinin sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlar. Bu nedenle temizliği doğru ve hijyenik yapmak gerekir. Çünkü bazı zamanlar temizlik yaparken doğru olduğunu sandığımız hatalar yaparız. İşte bu hataları sizler için derledik. 

- Pencerelerinizi asla güneşli havalarda silmeyin. Cam temizliğinde yapılan en büyük hata pencereleri güneşli havalarda yıkamaktır. Çünkü sıcak havalarda camlara yansıyan güneş ışığı camınıza sürdüğünüz deterjanın buharlaşarak yok olmasına neden olur.Bu da temizliğin etkisini azaltır. 

- Sprey temizleyicileri yüzeylere sıkmayın. Bunun yerine silmek için kullanacağınız beze sıkın. 

- Mutfak tezgahı, genellikle mutfak toplandıktan sonra temizlenen son yerdir. Mutfak tezgahını asla diğer yerleri temizlediğiniz el bezi ile temizlemeyin. Mutfak tezgahı silmek için mutlaka farklı bir bez kullanın. 

- Siyah renkte olan eşyalarınızı oval hareketlerle temizlemeyin. Bunun yerine yukarı aşağı hareketlerle temizleyin. 

- Aynalar evlerde en çok leke tutan eşyalardan biridir. Genellikle parmak izi lekelerinin olduğu aynaları gazete kağıdı ile hiçbir leke kalmadan temizleyebilirsiniz. 

- Bıçaklarınızı olabildiğince çamaşır makinesinde yıkamayın. Çünkü bulaşık makinesine konulan deterjan çeliklerde paslanmaya neden olur. Bunun yerine bıçaklarınızı elinizle yıkamaya gayret edin. 

- Bulaşık makinesine konulmaması gereken bir diğer mutfak eşyası ile paslanmaz çelik tava ve tencerelerdir. Bulaşık makinesinden tazyikli gelen su tava ya da tencerenin aşınmasına ve yapışmaz özelliğinin yok olmasına neden olur. 

- Pas lekelerini temizlemek için çamaşır suyu kullanmayın. 

İLİŞKİLİ HABER

Ayakkabı bağcıkları nasıl temizlenir?

İLİŞKİLİ HABER

Evde cif nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Bulaşık makinesi tabletinin farklı kullanımları

İLİŞKİLİ HABER

Makyaj malzemesi alırken bilinmesi gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

Solan siyahlar için ne yapılmalı?

İLİŞKİLİ HABER

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir?

BİR YORUM YAPIN 0